Zavřít reklamu

Nabití

Začneme tou nejjednodušší radou. Jedním z důvodů, proč se AirPody nechtějí připojít k vašemu iPhonu může být jednoduše jejich vybití, kterého si mnohdy zkrátka a jednoduše nevšimneme. Zkuste tedy nejprve AirPody vrátit do pouzdra, připojit pouzdro k nabíječce a po chvilce zkuste připojení k iPhonu zopakovat.

Apple-AirPods-Pro-2nd-gen-USB-C-connection-230912

Odpárování a opětovné spárování

Někdy mohou být příčiny toho, proč se AirPody nechtějí připojt k iPhonu, zkrátka záhadné, a přitom často stačí relativně jednoduché řešení v podobě odpárování a opětovného spárování. Nejprve na iPhonu spusťte Nastavení -> Bluetooth, a klepněte na ⓘ  napravo od názvu vašich AirPodů. Klepněte na Ignorovat a potvrďte. Pro opětovné párování poté stačí jen otevřít pouzdro s AirPody poblíž iPhonu.

 

Reset AirPods

Dalším řešením může být reset AirPodů. Po tomto procesu se sluchátka budou chovat jako nová, a můžete je zkusit opět připojit k vašemu iPhonu. Vložte obě sluchátka do pouzdra a otevřete jeho víko. Poté dlouze stiskněte tlačítko na zadní straně pouzdra, dokud LED dioda nezačne blikat oranžově. Zavřete pouzdro, přibližte ho k iPhonu a otevřete pro opětovné spárování.

Reset iPhonu

V případě, že reset sluchátek nepomohl, můžete ještě vyzkoušet reset samotného iPhonu. Zamiřte do Nastavení -> Obecné, klepněte na Vypnout a poté přejeďte prstem po posuvníku s nápisem Vypněte přejetím. Chvilku vyčkejte, a poté iPhone opět zapněte.

Očista sluchátek

Poslední krok souvisí spíše s nabíjením, které je jedním z klíčů úspěšného připojení AirPodů k iPhonu. Někdy mohou nečistoty bránit ve správném a úspěšném nabíjení. Očistu AirPodů provádějte vždy čistým, jen lehce navlhčeným hadříkem, který nepouští vlákna. Pomoci si můžete i jemným štětečkem nebo jednosvazkovým zubním kartáčkem.

.