Zavřít reklamu

Čekání to bylo skutečně dlouhé, nicméně včera jsme se konečně dočkali představení AirPodů 3. generace. Jedná se o kombinaci 2. generace s AirPody Pro, kdy jsou tato sluchátka cenově, designem i obsaženými funkcemi mezi oběma zmíněnými modely. Chcete-li tedy zlatou střední cestu, jedná se o jasnou volbu. 

Z 2. generace AirPodů si novinka sice bere peckovou konstrukci, více toho má ale společného spíše s modelem Pro. Dostala tak prostorový zvuk, odolnost proti potu a vodě, kdy vyhovují specifikaci IPX4 podle normy IEC 60529 a ovládání za pomoci tlakového snímače. Dostupné jsou jen a pouze v bílé barvě.

mpv-shot0084

Vše se odvíjí od ceny. AirPody 2. generace aktuálně stojí 3 790 Kč, novinka v podobě 3. generace vyjde na 4 990 Kč a za AirPody Pro zaplatíte 7 290 Kč. A z tohoto také plynou funkce, co jednotlivé modely umí. Celé trio sluchátek je osazeno stejným čipem H1, disponují Bluetooth 5.0, akcelerometrem na detekci pohybu a řeči spolu s dvěma mikrofony s funkcí formování paprsku. Samozřejmostí je automatické přepínání mezi produkty, tím ale společné jejich vlastnosti končí.

Audio technologie a snímače 

Novinka oproti 2. generaci nabízí adaptivní ekvalizaci, obsahuje speciální budič Apple s vysoce pohyblivou membránou, zesilovač s vysokým dynamickým rozsahem, a především i prostorový zvuk s dynamickým snímáním polohy hlavy. AirPody Pro k tomu přidávají aktivní potlačování hluku, režim propustnosti a soustavu průduchů na vyrovnávání tlaku. A je to logické, protože toto určuje jejich špuntová konstrukce. Pecky jednoduše nedokážou utěsnit ucho tak, aby v nich dávalo aktivní potlačení hluku smysl.

Základní AirPody disponují dvěma optickými snímači, novinka má snímač kontaktu s pokožkou a navíc tlakový snímač, který převzala z modelu Pro a kterým sluchátka ovládáte. Jedním stisknutím zapnete a zastavíte přehrávání nebo přijmete hovor, dvojitým stisknutím přeskočíte dopředu a trojitým naopak dozadu. V tomto ohledu umí AirPody Pro ještě dlouhým podržením přepínat mezi aktivním potlačováním hluku a režimem propustnosti. AirPody Pro však nemají snímač kontaktu s pokožkou ale „jen“ blíže nespecifikované dva optické snímač, jako 2. generace AirPodů. 

Výdrž baterie 

Z mikrofonů má 3. generace a model Pro oproti 2. generaci AirPodů ještě mikrofon namířený dovnitř a zvládnou odolávat potu a vodě, což základní model ne. Jen AirPody Pro si však poradí se zesílením konverzace v případě nedoslýchavosti jejich uživatele. Hodně se pak liší výdrž baterie, ve které novinka nad ostatními jasně vede.

AirPods 2. generace: 

 • Až 5 hodin poslechu na jedno nabití 
 • Až 3 hodiny hovoru na jedno nabití 
 • S nabíjecím pouzdrem více než 24 hodin poslechu a 18 hodin hovoru 
 • Za 15 minut se v nabíjecím pouzdře nabijí až na 3 hodiny poslechu nebo až 2 hodiny hovoru 

AirPods 3. generace: 

 • Až 6 hodin poslechu na jedno nabití 
 • Až 5 hodin se zapnutým prostorovým zvukem 
 • Až 4 hodiny hovoru na jedno nabití 
 • S MagSafe nabíjecím pouzdrem až 30 hodin poslechu a 20 hodin hovoru 
 • Za 5 minut se v nabíjecím pouzdře nabijí zhruba na hodinu poslechu nebo hodinu hovoru 

AirPods Pro: 

 • Až 4,5 hodiny poslechu na jedno nabití 
 • Až 5 hodin při vypnutém aktivním potlačování hluku a režimu propustnosti 
 • Až 3,5 hodiny hovoru na jedno nabití 
 • S MagSafe nabíjecím pouzdrem více než 24 hodin poslechu a 18 hodin hovoru 
 • Za 5 minut se v nabíjecím pouzdře nabijí zhruba na hodinu poslechu nebo hodinu hovoru 

Které vybrat? 

AirPody 2. generace jsou ikonická sluchátka, která se hodí na telefonování, ale v případě poslechu hudby musíte počítat s jejich limity. Pokud nejste náruživý a náročný posluchač, vadit vám to nebude. AirPody 3. generace pak díky tomu, že poskytnou prostorový zvuk, jsou jistě lepším řešením pro poslech hudby i sledování filmů. Pořád je ale u nich třeba brát v potaz, že jsou to pecky, nikoli špunty. Nejlepší sluchátka jsou tak samozřejmě AirPody Pro, na druhou stranu je jejich cena poměrně vysoká, a proto se může 3. generace AirPodů jevit jako ideální volba. Jste-li nicméně nároční posluchači, není pro vás co řešit a je vám určen právě model Pro.

Adam Kos

Není málo času, který máme, ale mnoho času, který nevyužijeme.

Jako bývalý konstruktér mám k technologiím skutečně blízko. Kolem společnosti Apple se točím již od vydání prvního iPhonu, už přes 10 let pak plním různá média svými příspěvky, a to jak webová, tak ta tištěná. Kromě toho rád koukám na kvalitní kinematografii a sbírám vintage náramkové hodinky.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Tady autor zapomněl na to, že uvedená cena Airpods 2. generace je bez bezdrátového nabíjecího pouzdra, pouze s drátovým nabíjením. S bezdrátovým nabíjecím pouzdrem stojí přes 4,5 tisíce. Bohužel Apple už je z nabídky stáhl, ale v obchodech jsou stále ještě k sehnání. Dle mého názoru rozhodně nemají nová sluchátka blíže k Pro verzi, protože ty podstatné funkce jim chybí. Jsou to zkrátka jen vylepšené klasické Airpody, přestože s ovládáním z verze Pro. A u toho ovládání se obávám, že ne vśichni s ním budou spokojenější. Resp. je to naprosto jisté, že nebudou, protože už po příchodu Airpods Pro se někteří k novému způsobu ovládání vyjadřovali nelibě. Ale to je o vkusu každého jednotlivce.

celý text

Čtěte více.