Zavřít reklamu

Před několika měsíci Apple představil zbrusu nové verze svých operačních systémů. Učinil tak na vývojářské konferenci WWDC, která se koná každý rok. Konkrétně jsme se dočkali představení iOS a iPadOS 16, macOS 13 Ventura a watchOS 9. Všechny tyto nové operační systémy jsou aktuálně k dispozici v rámci beta verzí pro vývojáře a veřejné testery, každopádně si je instalují i obyčejní uživatelé. Vzhledem k tomu, že se jedná o beta verze, se uživatelé mohou setkat s problémy s výdrží baterie či výkonem. V tomto článku se proto podíváme na 5 tipů, jak prodloužit výdrž baterie Apple Watch s watchOS 9 beta.

Úsporný režim

Apple Watch jsou určené hlavně ke sledování aktivity a zdraví. Pokud patříte mezi jedince, kteří cvičí klidně několikrát denně, tak mi jistě dáte zapravdu když řeknu, že při sledování aktivity mizí procenta baterie doslova před očima. Pokud byste chtěli výdrž hodinek zvýšit a používáte je hlavně k měření chůze a běhu, tak si můžete pro tyto aktivity nastavit úsporný režim, po jehož aktivaci se přestane zaznamenávat srdeční tep. Pro zapnutí stačí přejít na iPhonu do aplikace Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete sekci Cvičení, a poté zapněte Úsporný režim.

Srdeční aktivita

Jak už jsem zmínil výše, tak jablečné hodinky využívají hlavně sportovci. Existují však i takoví uživatelé, kteří je používají především ke zobrazování oznámení, tj. jakožto prodlouženou ruku iPhonu. V případě, že se řadíte mezi tyto jedince a jste schopni se vzdát kompletního měření srdeční aktivity, abyste získali delší výdrž baterie, tak můžete. Sledování srdeční aktivity lze kompletně vypnout na iPhonu v aplikaci Watch, kde v kategorii Moje hodinky otevřete sekci Soukromí a pak už jen deaktivujte Srdeční tep. Hodinky pak nebudou měřit tep, nebude možné sledovat možnou fibrilaci síní a nebude fungovat EKG.

Probuzení po zvednutí zápěstí

Displej vašich hodinek lze probudit několika různými způsoby – asi nejčastěji však využíváme automaticky rozsvícení po zvednutí zápěstí směrem nahoru k hlavě. Jedná se o velmi komfortní způsob, je ale nutné zmínit, že čas od času může dojít ke špatnému vyhodnocení pohybu a displej se rozsvítí nechtěně, což samozřejmě způsobuje spotřebu baterie. Pro vypnutí této funkce stačí na iPhonu přejít do aplikace Watch, kde v sekci Moje hodinky otevřete řádek Zobrazení a jas. Zde už jen přepínačem vypněte funkci Probudit zvednutím zápěstí.

Efekty a animace

Když se při využívání Apple Watch či jiného jablečného produktu zamyslíte, tak zjistíte, že jsou systémy plné všemožných efektů a animací. Právě díky nim vypadají systémy tak skvěle, moderně a jednoduše. Pravdou ale je, že k vykreslení těchto efektů a animací je potřeba určitá dávka výkonu – na starších Apple Watch pak docela velká. To může způsobovat sníženou výdrž baterie, společně se zpomalením systému. Naštěstí ale uživatelé mohou efekty a animace ve watchOS jednoduše vypnout. Stačí na Apple Watch přejít do Nastavení → Zpřístupnění → Omezit pohyb, kde přepínačem zapněte možnost Omezit pohyb. Tímto se prodlouží výdrž a zároveň dojde ke zrychlení.

Optimalizované nabíjení

Pokud chcete, aby vaše baterie z dlouhodobého hlediska dlouho vydržela, tak se o ni musíte náležitě starat. Jedná se totiž o spotřební zboží, které postupem času a využívání ztrácí své vlastnosti. A pokud se k baterii nechováte ideálně, může dojít k výraznému snížení životnosti. Základem je nevystavovat baterii vysokým teplotám, kromě toho byste ale měli úroveň nabití držet v rozmezí od 20 do 80 %, kde je baterii nejlépe a maximalizujete živost. S tím vám může pomoci Optimalizované nabíjení, které po vytvoření schématu dokáže nabíjení omezit na 80 % a posledních 20 % dobít těsně před odebráním z nabíjecí kolébky. Tuto funkci aktivujete na Apple Watch v Nastavení → Baterie → Kondice baterie, zde zapněte Optimalizované nabíjení.

.