Zavřít reklamu

Odstranění názvů složek na ploše

Operační systém iOS vám za určitých okolností nabízí možnost skrýt názvy složek na ploše vašeho iPhonu. Názvy složek můžete snadno odstranit tak, že název složky nahradíte jedním nezobrazitelným znakem, ale ne každý nezobrazitelný znak funguje, proto se podívejte do našeho průvodce neviditelnými znaky a najděte ty, které fungují. Podrobný postup najdete v jednom z našich starších článků.

Posílání celých URL adres v iMessage

Když odešlete adresu URL v nativní aplikaci Zprávy, změní se na bohatý náhled odkazu, který zobrazuje pouze část adresy. Pokud chcete, aby příjemci místo toho viděli celou adresu URL, stačí přidat tečky před a za adresu URL. Pokud tedy odesíláte odkaz na web Applu, do zprávy jej zadejte ve formátu „.www.apple.com.“.

Zobrazení detailních informací o síti

Většina chytrých telefonů má režim testování v terénu, který používají technici a operátoři v terénu k měření výkonu sítě a zkoumání problémů, ale možná se bude hodit i vám. Například sílu příjmu mobilního signálu iPhonu si můžete zobrazit v číselném formátu namísto sloupců. V aplikaci Telefon zadejte *3001#12345#* a klepnutím na tlačítko volání otevřete skrytou aplikaci Field Test.

Rozmazání tapety na ploše

Pokud máte iPhone s iOS 16 a novějším, můžete si v rámci přizpůsobení nechat rozostřit tapetu na ploše. Na iPhonu spusťte Nastavení -> Tapety, a u tapety plochy klepněte na položku Přizpůsobit. Následně stačí jen klepnout na Rozostření a potvrdit klepnutím na Hotovo vpravo nahoře.

 

Prevence ukončení hovoru bočním tlačítkem

Operační systém iOS nabízí více možností ukončení hovoru, přičemž jednou z nich je stisk bočního tlačítka. Pokud se vám často stává, že tímto způsobem nechtěně zavěsíte v průběhu hovoru, můžete tuto funkci snadno a rychle deaktivovat – stačí spustit Nastavení -> Zpřístupnění -> Dotyk, kde následně aktivujete položku Zabránít ukončení hovoru zamknutím.

.