Zavřít reklamu

Je to jen několik dnů nazpátek, co se na internetu objevily zprávy o nových podmínkách a pravidlech aplikace WhatsApp. Jak jistě někteří z vás ví, tak WhatsApp patří Facebooku. Díky novým podmínkám by právě tato obrovská technologická společnost měla získat ještě větší přístup k uživatelským datům z WhatsAppu. To se naprosto logicky uživatelům této komunikační aplikace nelíbilo, a tak začali hromadně přecházet na různé alternativy. Jednou z nich je také Threema, které se budeme věnovat v tomto článku. Konkrétně si ukážeme 5+5 tipů – prvních 5 najdete v odkazu níže, dalších 5 pak přímo pod ním. Vrhněme se přímo na věc.

Heslo pro zrušení Threema ID

Jestliže v rámci aplikace Threema řešíte soukromé záležitosti a chcete mít jistotu, že váš profil budete schopni kdykoliv a kdekoliv smazat, tak se vám bude hodit tento tip. Nastavit si totiž můžete speciální heslo pro zrušení vašeho Threema ID. Chcete-li si takové heslo nastavit, tak v rámci Threemy klepněte ve spodním menu na možnost Můj profil. Zde je pak nutné, abyste sjeli níže a klepnuli na Heslo ke zrušení ID. Nakonec stačí, abyste heslo napsali do příslušného pole. Threema ID pak můžete zrušit pomocí tohoto hesla na stránkách https://myid.threema.ch/revoke.

Změna vzhledu

Mnoho komunikačních aplikací nabízí, tedy co se vzhledu týče, jen několik málo možností pro přizpůsobení. Nejčastěji můžete využít světlý či tmavý režim a tím všechny možnosti končí. V Threemě je však těchto možností k dispozici rozhodně více. Pokud byste si vzhled Threemy chtěli změnit, tak ve spodním menu klepněte na Nastavení, kde se pak přesuňte do sekce Vzhled. Jakmile tak učiníte, tak si nahoře můžete zvolit vizuální motiv. Kromě toho níže naleznete možnosti pro skrytí neaktivních ID, zobrazování profilových obrázků, jmen a náhledů galerie.

Přesměrování hovorů

Kromě toho, že v aplikaci Threema můžete komunikovat prostřednictvím textových zpráv, tak můžete využít také klasické hovory, anebo video-hovory. Co se týče hovorů, tak je ve výchozím nastavení vždy navazováno přímé spojení. Díky tomu může být lepší kvalita hovoru, zase ale na druhou stranu může proběhnout jednodušší identifikace vašeho profilu. Pro zvýšení bezpečnosti soukromí si každopádně můžete nastavit funkci pro přesměrování hovorů u každého hovoru. Po aktivaci této funkce jsou hovory směrovány skrze servery Threemy, tudíž dochází k ochraně vaší IP adresy a dalších údajů. Pro aktivaci této funkce přejděte do Nastavení, kde rozklikněte možnost Hovory Threema. Zde už jen stačí, abyste aktivovali funkci Vždy přesměrovávat hovory.

Velikost písma v chatu

Velikost písma v jednotlivých aplikacích se vždy určuje na základě velikost písma, které je nastavené v systému. Pokud vám z nějakého důvodu nevyhovuje velikost písma v Threemě, tak si tuto předvolbu můžete změnit přímo v aplikaci. Díky tomu dojde ke změně velikosti písma jen v samotné aplikaci a nikde jinde. Pro změnu velikosti písma klepněte v pravém dolním rohu na Nastavení, a poté se přesuňte do sekce Chat. Zde už jen stačí rozklepnout možnost Velikost písma a zvolit si takovou velikost, která vám bude vyhovovat.

Maximální kvalita obrazu u video-hovoru

Ve výchozím nastavení aplikace Threema je pro video-hovory zvolena vyvážená kvalita obrazu. To znamená, že jednak bude kvalita obrazu velmi dobrá, a jednak budete také šetřit mobilní data. Jestliže však máte velký datový balíček, popřípadě naopak malý, tak si můžete nastavit vyšší kvalitu, respektive menší. Chcete-li tuto předvolbu upravit, tak v pravém dolním rohu klepněte na Nastavení, a poté přejděte do sekce Hovory Threema. Jakmile tak učiníte, tak níže v kategorii Videohovory rozklepněte řádek Upřednostňovaná kvalita obrazu. Zde už si stačí zvolit buď Vyvážená, Nízká spotřeba dat, anebo Maximální kvalita.

.