Zavřít reklamu

Poměrně často se můžeme dostat do situace, kdy si potřebujeme něco zaznamenat. Dobrým příkladem může být přednáška ve škole nebo důležitý rozhovor. K tomuto účelu dokáže perfektně posloužit nativní aplikace Diktafon od Applu, která je předinstalovaná jak v iPhonu a iPadu, tak i v Macu nebo hodinkách. My si ukážeme triky, které vám mohou práci s touto aplikací zjednodušit.

Kvalita záznamů

Pokud se vám zdá, že záznamy, které nahrajete, nejsou dostatečně kvalitní, nemusíte se hned obávat, že vaše zařízení obsahuje špatný mikrofon. Abyste dosáhli vyšší kvality nahrávek, přesuňte se do nativní aplikace Nastavení, kde otevřete sekci Diktafon. Zde sjeďte o něco níže, kde uvidíte sekci Kvalita zvuku. Na tu klikněte a vyberte možnost Nekomprimováno. Nahrávky, které poté pořídíte, budou výrazně kvalitnější.

Odstranění naposledy smazaných záznamů

Pokud chcete nastavit, po jak dlouhé době se mají naposledy smazané záznamy odstraňovat, stačí opět přejít do Nastavení, kde se přesuňte k části Diktafon. Zde vyberte ikonu Odstranit smazané. Můžete si nastavit, jestli se záznamy trvale odstraní po dni, 7 dnech, 30 dnech, okamžitě nebo nikdy.

Polohově závislé názvy

V aplikaci Diktafon si můžete záznamy velice jednoduše pojmenovat, pokud vám ale nezbývá čas ani na to nebo nevíte, jaký název pro nahrávku zvolit, můžete si nastavit, aby se záznamy pojmenovaly podle aktuální polohy. Stačí se opět přesunout do nativní aplikace Nastavení, otevřít sekci Diktafon a zapnout přepínač Polohově závislé názvy.

Jednoduchá úprava nahrávek

V Diktafonu můžete záznamy velice snadno sestříhat. Stačí si otevřít záznam, který chcete upravit. Klepněte na tlačítko Více a potom na Upravit záznam. Zde vyberte tlačítko Zkrátit a můžete poměrně jednoduše stříhat. Až budete mít úsek vybraný, pro kontrolu si jej přehrejte. Následně klikněte na Zkrátit, pokud chcete vybraný úsek zachovat a odstranit zbytek nahrávky, nebo na Smazat, chcete-li úsek odstranit. Poté už stačí záznam pouze uložit klepnutím na tlačítko Uložit a následně na Hotovo.

Nahrazení části záznamu

Záznamy v Diktafonu můžete poměrně jednoduše přenahrát. Stačí otevřít nahrávku, klepnout na tlačítko Více a na Upravit záznam.V záznamu se přesuňte na místo, odkud chcete začít nahrávat znovu, stiskněte tlačítko Nahradit a spustí se nahrávání. Až budete spokojeni, klepnutím na Pozastavit a na Hotovo se záznam uloží.

Diskuze k článku

  Díky za tipy – nastavil jsem si to tak jak je doporučeno v článku. Až budu chtít něco nahrávat, určitě nebude čas s tím dělat nějaké experimenty :-)

  po nějaké době článek, který mě zaujal. Asi ne úplně kvůli obsahu, byť je zajímavý, ale spíše ke způsobu jak je napsaný. Stručně, jasně srozumitelně a bez zbytečné omáčky. Super práce a držím palce do další práce.

  Ja používám diktafon dost dlouho a je skvělý, ale mám doporučení. Nekomprimovaný zvuk je možná podle parametrů kvalitnější, ale výsledný soubor je mnohonásobně (mám pocit že 10x) větší, ale poslechově kvalitnější není. Mám profi Yamaha aktivní bedny a rozdíl mezi komprimovaným a nekomprimovaným souborem nepoznám.

  Dobrý den,
  jde hodně o to, jaké má vaše zařízení mikrofon. Já třeba rozdíl poznám, samozřejmě, že není tak výrazný, jako kdybyste nahrával s kvalitním externím mikrofonem.

  Rád bych se zeptal, zda je možné sdílet záznam do kalendáře. Potřebuji si nahrát úkoly, když nemůžu psát a uložit je na konkrétní datum s připomenutím.
  Moc děkuji za odpověď.

  Dobrý den, ráda bych se Vás zeptala, zda je možné, aby se mi záznám z diktafonu, po kliknutí na hotovo neuložil celý? Telefon si „myslí“, že mám uložen záznám dlouhý 2 hodiny ale přehraje mi jen 16 minut. Nevíte prosím, kde mohla nastat chyba, případně jestli je možné ztracená data někde získat?

  Dobry de, mohu, prosim nahravat prednasku, ktera bezi v taems na diktafon Iphonu nejak potichu? Zatim to nahravam tak, ze vedle Ipadu lezi mobil a zvuka je slyset. Dekuji

celý text

Čtěte více