Zavřít reklamu

Instagram patří do portfolia sociální sítí, které ovládá velikán se jménem Facebook. Jedná se o jednu z nejoblíbenějších sociálních sítí na světě a slouží především k publikování fotografií a videí. Počet uživatelů této sociální sítě přesahuje jednu miliardu, což je velmi úctyhodné číslo. Pojďme se společně v tomto článku podívat na 5+5 triků do aplikace Instagram. Prvních pět triků si můžete zobrazit na našem sesterském magazínu Letem světem Applem pomocí odkazu níže. Dalších 5 triků poté najdete samotně v tomto článku.

Zobrazení profilové fotky v plném rozlišení

Pokud se na Instagramu podíváte na nějaký uživatelský účet, a jedno zdali na mobilním zařízení, či v prohlížeči na počítači, tak si můžete profilovou fotografii dotyčného účtu zobrazit jen v malém kolečku. V určitých případech se ale může hodit nástroj, který vám zobrazí profilovou fotografii v plném rozlišení a ve větší velikosti. Tohle ale samozřejmě nelze provést přímo v aplikaci Instagram – musíte k tomu využít webovou aplikaci třetí strany s názvem Instadp, na kterou se dostanete klepnutím na tento odkaz. Poté stačí nahoře v menu klepnout do vyhledávacího pole, kde zadejte název účtu, jehož profilovou fotografii chcete zobrazit. Poté na název profilu klepněte a na stránce rozklikněte záložku Full Size. Zde už si můžete profilovou fotografii účtu zobrazit v plném rozlišení.

Notifikace od uživatelských účtů

Prakticky každý uživatel Instagramu sleduje profily kvůli obsahu, který přidávají. Zároveň má prakticky každý uživatel pár profilů, které sleduje nejraději. V tomto případě může přijít vhod aktivace notifikací od uživatelských účtů. Pokud si tyto notifikace aktivujete, tak vám podle nastavení mohou chodit upozornění tehdy, kdy onen profil přidá nějaký příspěvek, příběh a další. Pokud chcete tyto notifikace nastavit, tak prvně přejděte na konkrétní profil. Poté klepněte na tlačítko Sleduji pod profilovou fotografií a z menu, které se zobrazí, vyberte možnost Upozornění. Zde už si stačí pomocí přepínačů zvolit v jakých případech chcete upozornění od profilu aktivovat – k dispozici jsou možnosti Příspěvky, Příběhy, IGTV a Živá vysílání, u kterých je možností více.

Archivace příspěvků

Pokud vlastníte váš instagramový účet již nějakou delší dobu, tak se vám dost možná mohou přestávat líbit jedny z prvních fotografií. V případě, že jste se před určitou dobou chtěli příspěvků na vašem účtě zbavit, byla v tomto případě jediná možnost – odstranění. Lidé však ale nechtějí o smazané fotografie kompletně přijít. Proto je k dispozici tzv. archivace fotografií, díky které lze příspěvky jen skrýt. Tímto příspěvky z vašeho profilu zmizí, ale budete si je moci kdykoliv prohlédnout, anebo obnovit. Pokud chcete nějaký příspěvek archivovat, tak si jej na vašem profilu rozklikněte. Poté vpravo nahoře klepněte na ikonu tří teček a z menu, které se zobrazí, vyberte Archivovat. Archivované příspěvky lze poté zobrazit tak, že v pravém horním rohu na vašem profilu klepnete na ikonu tří vodorovných čar, a poté v menu klepnete na Archiv. Nahoře poté klepněte na Archiv a vyberte Příspěvky.

Vypnutí komentářů

Věděli jste o tom, že na Instagramu můžete u jednotlivých příspěvků deaktivovat komentáře? Bohužel tato možnost nelze zpětně aktivovat u již přidaných příspěvků, ale pouze u těch, které budete přidávat. Pokud chcete komentáře u přidávaného příspěvku vypnout, tak je prvně nutné, abyste příspěvek vložili do aplikace, a poté se „proklikali“ až na poslední obrazovku, kde přidáváte k příspěvku popisek, lidi, místo a další. Jakmile se zde budete nacházet, tak stačí sjet úplně dolů a klepnout na malinkou možnost Pokročilá nastavení. Zde stačí jednoduše aktivovat funkci Vypnout komentáře. Kromě toho si zde můžete nastavit také obchodní propagaci, sdílení příspěvků na Facebook a další. Po deaktivaci komentářů se stačí vrátit zpět pomocí šipky vlevo nahoře a dokončit proces přidávání fotografie.

Odstranění historie vyhledávání

Pokud se chcete na Instagramu podívat na nějaký profil, tak ho prvně musíte klasicky vyhledat. Do historie vyhledávání se ukládají všechny profily, které jste z vyhledávání otevřeli. Ne vždy ale vyhledáváme něco, čím se chceme úplně chlubit. Pokud chcete odstranit položky v historii vyhledávání po jednom, tak stačí vyhledávání rozkliknout, a poté vpravo u konkrétní položky klepnout na křížek. Pokud chcete odstranit historii vyhledávání kompletně, tak ve vyhledávání klepněte v pravé horní části na Zobrazit vše. Kromě toho, že se vám nyní zobrazí kompletní historie vyhledávání, tak se vpravo nahoře nachází tlačítko Vymazat vše. Poté, co na něj klepnete, a poté akci potvrdíte v dialogovém okně, které se zobrazí, klepnutím na Vymazat vše, tak dojde ke kompletnímu vymazání historie vyhledávání.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Zdravím, mám iPhone 11 Pro, iOS ve verzi 13.5, Instagram ve verzi 143. A problém je, že mi nefungují oznámení, na zprávu, like, koment, živý vysílání, nic prostě. Jedině se mi ukáže videohovor od někoho. Oznámení v nastavení systému má zapnutý jak potřebuju, aby chodilo. v nastavení appky stejně tak, všechno zaplé jak chci, žádné pozastavené oznamovaní není zaplé. Několikrát jsem zkoušela odinstalovat, nainstalovat, reset telefonu (zapnutí a vypnutí přes volume up, down, vypínací tlačítko) a to několikrát všechno. když vlezu následně do instáče, tak se ukáže co se dělo od doby kdy jsem byla naposled. pokud někdo napíše, tak se vpravo u zpráv ukáže „1“ a na ploše u appky taky číslo počtu oznámení. zkoušela jsem to u appky hozený v pozadí, appky zavřený přes ukončování. mám zapnutý aktualizace na pozadí a režim nerušit (koukala jsem na reddit a tam jsem taky nic nenašla co by mi poradilo). poslední možnost je obnovení iphonu do továrky a následná instalace všech aplikací znovu, bez obnovení ze zálohy… Má někdo podobný problem nebo ví jak to dát dohromady? Moc děkuju

    Aj ja mám rovnaký problém pri iPhone11.. skúšala som to aj riešiť cez jednu pani čo takto pracuje s instagramom a ani ona mi nevedela pomôcť

    Měl jsem stejný problém a řešil jsem to úplným vypnutím vsech notifikaci a následným odhlasením a odinstalací aplikace. Potom jsem znova nainstaloval a zapnul notifikace a šlo to.

celý text

Čtěte více.