Zavřít reklamu

Apple je na poli streamovacích služeb nováčkem, co se však týče půjčovny filmů, služba iTunes funguje poměrně dlouho. V aplikaci TV si navíc můžete přehrávat tvorbu jak z iTunes Storu, tak i ze služby Apple TV+. V dnešním článku se podíváme na několik užitečných funkcí, které se při používání této aplikace rozhodně neztratí.

Změna kvality videa

Pokud vám video přehrávané v aplikaci TV přijde nekvalitní, můžete pro některé pořady kvalitu změnit, záleží na tom, jestli je v TV pro konkrétní pořad vyšší kvalita dostupná. Přesuňte se do nativního Nastavení, otevřete sekci TV a vyberte ikonu Rozlišení videa. Pak už stačí jen klepnout na jednu z možností dostupných rozlišení.

Vymazání historie přehrávání

Aplikace TV si při sledování filmů a seriálů pamatuje, kde jste právě skončili. Někdy se ale může stát, že sledujete velké množství pořadů zároveň a pořádně si ani nepamatujete děj. V tu chvíli stačí historii přehrávání vymazat, což uděláte tak, že v aplikaci TV klepnete vpravo nahoře na Nastavení účtu, kde kliknete na tlačítko Smazat historii přehrávání. Pak už jen stačí potvrdit dialogové okno. Musíte si ale uvědomit, že se historie vymaže ze všech zařízení vedených pod vaším Apple ID.

Nastavení úspory dat při streamování

Čeští operátoři mezi štědré co se datových balíčků týče nepatří, a používáním streamovacích služeb zaměřených na filmy také zrovna data neušetříte. Abyste jejich spotřebu alespoň trochu zredukovali, otevřete Nastavení, dále se přesuňte k možnosti TV a u voleb streamování zapněte nebo vypněte přepínač Použít mobilní data. Poté si ještě v možnosti Mobilní síť zapněte volbu Úspora dat. Pokud chcete přes mobilní síť i stahovat, přepínač Použít mobilní data u ikony Volby stahování můžete zapnout. Máte zde na výběr, jestli chcete použít rychlé stahování, nebo ve vysoké kvalitě.

Zobrazení pořadů zakoupených rodinou

Jestli používáte rodinné sdílení, můžete si jednak zobrazit, co ostatní sledují, dále je možno stáhnout zakoupené filmy jiného rodinného příslušníka. Pokud tak chcete učinit, v aplikaci TV ve spodní části obrazovky otevřete kartu Knihovna, kde rozklikněte položku Rodinné sdílení. Zde uvidíte všechny členy, kteří mají sdílení zapnuté. Abyste zobrazili nákupy a obsah některého z nich, stačí na něj pouze klepnout.

Přidání jiných jazyků

Jestli si chcete procvičovat konkrétní jazyk, ale ve sledovaných pořadech jej nevidíte, automaticky to neznamená, že není dostupný. Ve výchozím nastavení se vám totiž zobrazuje pouze originál a dabing v jazyce vašeho iPhonu. Pro přidání jazyka otevřete Nastavení, dále se opět přesuňte k sekci TV a sjeďte o něco níže k ikoně Jazyky zvukové stopy. Klepněte na Přidání jazyka a vyberte si ten, který chcete použít.

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více