Zavřít reklamu

Nové systémy od Applu jsou mezi uživateli již zhruba měsíc, a dá se říci, že jsou až na drobné výjimky stabilní. Kromě stability vás však mohou zajímat i nové funkce, které do vašich zařízeních přinesly. V dnešním článku si ukážeme několik perfektních vychytávek právě v iOS 14. Pokud tedy používáte jablečný telefon a máte jej na nejnovější software aktualizovaný, pokračujte ve čtení článku.

Vylepšení záznamů v aplikaci Diktafon

Nativní Diktafon sice nepatří mezi nejlepší nahrávací aplikace, pro jednoduché nahrávání však více než postačuje. Díky tomu, že do něj Apple přidává neustále mnoho funkcí, dokáže v poslední době svým způsobem zastoupit i profesionálně laděné softwary třetích stran. V iOS 14 do něj přibyla funkce, díky které můžete nahraný záznam vylepšit. Rozklikněte potřebný záznam, dále klepněte na Další akce a následně vyberte ikonu pro úpravy. Zde už jen stačí aktivovat možnost Vylepšit. Diktafon odstraní šumy a nežádoucí zvuky. Věřte, že rozdíl rozhodně poznáte.

Kontrola sběru informací od webových stránek

Ač o tom v některých situacích vznikají pochybnosti, Apple je stále považován za firmu, která si na soukromí uživatelů dává záležet, což je samozřejmě dobře. Mezi funkce, které zajišťují větší kontrolu nad vašimi osobními daty, patří kontrola trackerů, které využívají jednotlivé webové stránky. Abyste si potřebná data o sledování zobrazili, stačí na jakékoli otevřené stránce klepnout na ikonu Aa a ze zobrazených možností vybrat Zpráva o soukromí. V této sekci uvidíte všechny trackery, které webová stránka využívá, a další informace.

Přímé odpovědi na konkrétní zprávu

Zajisté máte ve svém okolí někoho, s kým vedete každý den rozsáhlou konverzaci v aplikaic Zprávy. V takové konverzaci můžete probírat hned několik témat a někdy se v tom, na kterou zprávu zrovna odpovídáte, oba ztrácíte. To samozřejmě není zrovna dvakrát příjemné, každopádně se tento problém dá v iOS 14 jednoduše vyřešit. Stačí, abyste na dané zprávě podrželi prst, klepnuli na Odpověď a vepsali ji do textového pole. Poté bude hned jasné, na kterou zprávu jste zrovna reagovali.

Rozpoznávání zvuků

Díky tomu, že se Apple řadí mezi inkluzivní společnosti, mohou jeho produkty používat osoby s téměř jakýmkoli znevýhodněním. Funkce rozpoznávání zvuků slouží zejména osobám se sluchovými problémy a nutno říci, že funguje poměrně spolehlivě. Pro aktivaci přejděte do Nastavení, kde otevřete Zpřístupnění a dále rozklikněte sekci Rozpoznávání zvuků. Nejprve rozpoznání zvuků aktivujte, a následně rozklikněte možnost Zvuky, kde už stačí vybrat, které bude iPhone či iPad rozpoznávat.

Automatické přepínání v AirPods

Do iOS 14, respektive do AirPods Pro, AirPods (2. generace) a některých produktů od Beats přibyla funkce automatického přepínání. V praxi to funguje tak, že pokud například posloucháte hudbu na iPhonu a začnete poslouchat na iPadu, sluchátka se okamžitě připojí k iPadu a vy své oblíbené skladby slyšíte v nich. Pokud vám naopak zase třeba někdo volá, připojí se k iPhonu. Tato funkce je sice v mnoha případech užitečná, najdou se však jedinci, kteří z ní zrovna nadšeni nejsou. Pro deaktivaci nejprve připojte vaše AirPods k zařízení, na kterém chcete funkci vypnout, vložte je do uší a dále přejděte do Nastavení -> Bluetooth. U vašich AirPodů nebo jiných sluchátek klepněte na ikonu dalších informací a u sekce Připojit k tomuto iPhonu klepněte na možnost Při posledním připojení k tomuto iPhonu. Naopak jestli chcete tuto funkci aktivovat a v nastavení ji nevidíte, ujistěte se, že máte ve sluchátkách nejnovější software. To učiníte v Nastavení -> Obecné -> Informace -> vaše sluchátka. Po aktualizaci na nejnovější firmware již stačí pouze otevřít Nastavení -> Bluetooth, a u vašich sluchátek u možnosti Připojení k tomuto iPhonu aktivovat volbu Automaticky.

.