Zavřít reklamu

Endurance

Endurance je aplikace, která se po své instalaci automaticky integruje s vaším Macem a usadí se v podobě nenápadné ikonky v liště nabídek v horní části obrazovky. Jakmile úroveň nabití počítače dosáhne 70 %, umí vás aplikace vyzvat k přepnutí do režimu nízké spotřeby, případně příslušné akce provede automaticky, pokud jí to v nastavení dovolíte. Endurance umí spustit akce, jako se zpomalení vybraných procesů, monitoring náročných aplikací, „uspání“ aplikací, běžících na pozadí, nebo třeba automatické snížení jasu obrazovky vašeho Macu.

Aplikaci Endurance stáhnete bezplatně zde.

Recordit

Pokud často nahráváte obsah obrazovky vašeho Macu – například pro vzdělávací nebo pracovní účely, určitě vám přijde vhod aplikace s názvem Recordit. Jedná se o užitečný nástroj, který vám umožní nahrávat, exportovat a následně sdílet vaše záznamy obrazovky. Aplikace Recordit nabízí podporu formátu GIF.

Aplikaci Recordit stáhnete bezplatně zde.

Spectacle

Asi každý z nás potřebuje čas od času na Macu pracovat s více otevřenými okny aplikací najednou. Právě pro tyto příležitosti se skvěle hodí aplikace s názvem Spectacle. Po kliknutí na její ikonku v liště nabídek v horní části obrazovky vašeho Macu můžete snadno a doslova během chvilky uspořádat a zarovnat otevřená okna vašich aplikací tak, jak vám to nejvíce vyhovuje, a mít tak dokonalý přehled o tom, na čem zrovna pracujete.

Aplikaci Spectacle stáhnete bezplatně zde.

Paste

Paste je skvělým pomocníkem pro všechny, kteří často pracují na Macu s textem a potřebují jej kopírovat, vyjímat a vkládat napříč weby či aplikacemi. Aplikace Paste dokáže spolehlivě a zároveň bezpečně uložit historii obsahu schránky na vašem Macu, takže už o žádnou část kopírovaného textu nepřijdete. Kromě textu umí Paste uložit také webové odkazy, soubory, obrázky a spoustu dalšího obsahu.

Aplikaci Paste stáhnete bezplatně zde.

f.lux

Pokud často na Macu pracujete v nočních hodinách nebo při zhasnutém světle, váš zrak vám poděkuje za stažení aplikace f.lux. Jedná se o skvělou aplikaci, ve které si můžete naprosto na maximum nastavit podmínky, za kterých se barevné ladění obrazovky Macu přizpůsobí okolnímu světlu. f.lux nabízí možnost automatické změny barev a v nabídce má hned několik přednastavených režimů. Příslušné parametry si ale můžete samozřejmě také nastavit sami ručně.

Aplikaci f.lux stáhnete bezplatně zde.

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.