Zavřít reklamu

Každý den vám v této rubrice přineseme podrobnější pohled na vybranou aplikaci, která nás právě zaujala. Najdete zde aplikace pro produktivitu, kreativitu, utility, ale také třeba hry. Nebude se vždy nutně jednat o nejžhavější novinku, naším cílem je především vyzdvihnout aplikace, o nichž si myslíme, že stojí za pozornost. Dnes se blíže podíváme na aplikaci Lightshot Screenshot pro pořizování snímků obrazovky na Macu.

[appbox appstore id526298438]

Operační systém macOS nabízí obstojné možnosti, co se týče pořizování snímků obrazovky. Pokud vám ale z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje, můžete se zkusit poohlédnout po některé z aplikací třetích stran. Jednou takovou je Lightshot Screenshot, která navíc k pořízení screenshotu nabízí možnost jeho automatického nahrání na web a sdílení za pomoci zkrácené URL.

Aplikace Lightshot vám umožní pořídit screenshot jakékoliv části obrazovky vašeho Macu. Po pořízení snímku obrazovky můžete zvolit, zda ho chcete nahrát na server prntscr.com, odkud ho pak můžete sdílet formou zkráceného odkazu. Vámi pořízené screenshoty ale můžete sdílet také na Twitteru či Facebooku. Lightshot má ještě jednu užitečnou vlastnost – umožní vám vyhledat na webu podobně vyhlížející obrázky.

Při pořízení screenshotu můžete rovnou provádět anotace, jako je kreslení, psaní textu nebo vkládání jednoduchých tvarů. Kromě tlačítka pro uložení, sdílení nebo třeba zmíněné nahrání na web zde najdete i tlačítko pro zrušení nebo pro vrácení akce. Majitelé Maců s Retina displejem mají možnost v aplikaci nastavit snížení rozlišení.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více