Zavřít reklamu

Tohle je důležité!

Nedávno publikovaná studie ukázala, že ChatGPT nebo jiné jazykové modely lze ovlivnit působením na emoce. Pokud váš příkaz doplníte o věty typu „toto je opravdu důležité“ nebo „ujisti se“, měl by se ChatGPT stát objektivnějším a přísnějším. Zmíněná studie také zjistila, že výše uvedená výzva funguje nejlépe pro dosažení nejvyšší přesnosti při zkoumání tématu nebo řešení problému.

Popustit uzdu kreativitě

V češtině zatím nejznámější jazykové modely mírně řečeno pokulhávají, o to více ale může být tento pokus zábavný. Zkuste umělé inteligenci zadat požadavek ve stylu:„Shrň mi děj filmu Titanic, ale každé slovo musí začínat na písmeno P“. Pak už se jen můžete pohodlně usadit a bavit se výsledkem.

Nechte si poradit v oblasti financí (nebo raději ne)

Zkuste se vžít do role člověka, který chce zúročit své peníze. Napište umělé inteligenci požadavek, ve kterém uvedete, jaký je váš základní kapitál, a specifikujete náležitosti přivýdělku. Nechte se překvapit tím, co vám ChatGPT (nebo jiný jazykový model) poradí.

Zahrajte si Dračí doupě

Umělé inteligenci dokonce můžete říci, že si chcete zahrát kultovní Dračák. Postačí vám jen kostky – a pokud zadáte správný příkaz, obejdete se i bez nich. Začněte tím, že vašemu vybranému jazykovému modelu sdělíte „Chci si s tebou zahrát Dračí doupě“. AI už se vás sama zeptá na další podrobnosti hry, a vás tak čeká velmi zajímavá zábava.

Nechte si napsat scénář

Tento příkaz bude výborně fungovat v angličtině, v češtině hrozí, že budete mírně zklamání – nebo se alespoň dobře pobavíte. Zkuste AI zadat požadavky ohledně scénáře – například pro celovečerní film nebo seriál. Přikažte jí, že je nyní scenáristou, a zadejte jí všechny náležitosti. Nechte se překvapit, s čím se vytasí.

.