Zavřít reklamu

Baterie, které se nachází uvnitř chytrých zařízení, jsou považovány za spotřební zboží. To znamená, že postupem času a využíváním ztrácí své vlastnosti a zhruba po dvou letech už by mělo dojít k jejich výměně, tedy pokud chcete zachovat dostatečnou výdrž a schopnost dodat dostatečný výkon hardwaru. Apple se v poslední době snaží životnost svých baterií prodloužit, a to především různými funkcemi. Pokud vlastníte sluchátka AirPods a zajímalo by vás, jak lze co nejvíce prodloužit životnost jejich baterie, tak pokračujte ve čtení tohoto článku.

Aktivujte Optimalizované nabíjení

Před několika lety Apple představil u iPhonů funkci Optimalizované nabíjení, která dokáže zaručit, že se baterie při nabíjení v určité situaci nenabije nad 80 %. Baterie se totiž nejraději pohybují v rozmezí nabití mezi 20 až 80 %. I mimo tohle rozmezí samozřejmě baterie funguje, dochází však k rychlejší degradaci zdraví baterie. Dobrou zprávou je, že Optimalizované nabíjení je k dispozici i pro AirPody. Pro aktivaci této funkce prvně připojte sluchátka k iPhonu, a poté přejděte do Nastavení → Bluetooth, kde u vašich AirPodů klepněte na ikonu ⓘ. Následně sjeďte dolů a aktivujte Optimalizované nabíjení.

Využívejte certifikované příslušenství

Pro nabíjení jakéhokoliv zařízení či příslušenství od Applu byste měli využívat příslušenství opatřené certifikací MFi, tedy Made For iPhone. Tohle příslušenství je sice dražší, na druhou stranu ale s jeho využitím máte stoprocentní jistotu toho, že bude nabíjení probíhat přesně tak, jak má. Ono se může zdát, že nabíjení je naprosto jednoduchou záležitostí, ve skutečnosti je to ale vskutku složitý proces, kdy se zařízení musí domluvit s kabelem a adaptérem. Pokud se v této domluvě stane chyba, tak může dojít k poškození zařízení a dalším problémům. Do MFi příslušenství se tak rozhodně vyplatí investovat. Kromě iPhonu či iPadu byste tak s certifikovaným příslušenstvím měli nabíjet i nabíjecí pouzdro od AirPods, díky čemuž podpoříte zdraví baterie uvnitř.

MFi kabel AlzaPower koupíte zde

Nenechávejte AirPody dlouho vybité

Válí se vám doma AirPody, které dlouhou dobu nevyužíváte? Popřípadě jablečná sluchátka využíváte jen párkrát do měsíce a máte je neustále vybitá? Pokud jste si alespoň na jednu z těchto otázek odpověděli kladně, tak byste měli vědět, že to není vůbec ideální. Jak bylo zmíněno na jedné z předchozích stránek, tak baterie se nejraději nachází v rozmezí nabití od 20 do 80 %, a pokud dlouhodobě necháte baterii kompletně vybitou, tak se může stát, že už se vám ji jednoduše nepovede rozchodit. To pak vede k výměně baterie či celého zařízení.

airpods 3 fb unsplash

Vyhněte se vysokým teplotám

Pokud bychom měli jmenovat jediný aspekt, který nejvíce škodí bateriím, tak je to naprosto jednoznačně nadměrné teplo, potažmo vysoké teploty. V případě, že baterie dlouhodobě budete vystavovat extrémně vysokým teplotám, tak může dojít k tomu, že se jejich zdraví výrazně sníží. Ojediněle pak může dokonce dojít i ke kompletnímu zničení baterie či zařízení, popřípadě může dojít i k požáru. Za žádnou cenu tedy nenabíjejte pouzdro AirPodů či jakékoliv jiné zařízení na přímém slunci, popřípadě na jakémkoliv jiném místě, kde vznikají vysoké teploty. Například iPhone se při detekci vysokých teplot dokáže deaktivovat, pouzdro od AirPods však nic takového neumí.

Využívejte jeden AirPod

Pokud chcete co nejvíce ušetřit baterii v jablečných sluchátkách, tak stačí, abyste vždy využívali jen jeden AirPod. Může se zdát, že se jedná o neideální nápad, nutno ale zmínit, že takové využívání má několik výhod. Kromě toho, že takto ušetříte zdraví baterie, tak případně můžete sluchátka využívat neustále, a to bez nutnosti nabití. Stačí, abyste si jedno sluchátko dali do ucha, zatímco druhé budete nabíjet. Jakmile se u prvního sluchátka ozve zvuk vybití, tak ho vložte do pouzdra a do ucha si vložte druhé. A takto to můžete opakovat donekonečna, čímž vám vznikne jakési sluchátkové „perpetuum mobile“.

Apple produkty: MacBook, AirPods Pro a iPhone
.