Zavřít reklamu

Patříte mezi vlastníky jablečných sluchátek AirPods Pro? Pokud jste si odpověděli kladně, tak se vám rozhodně bude hodit tento článek – a o to více v případě, že jste tato sluchátka našli pod vánočním stromečkem. Základní možnosti a funkce těchto sluchátek zná nejspíše každý. Zmínit můžeme především možnost pro zapnutí aktivního potlačení hluku, kromě toho je možné AirPods Pro ovládat podržením jejich nožičky, přičemž si můžete předvolby ovládání přenastavit. Existuje ale několik dalších tipů a triků, o kterých jste dost možná nevěděli a v tomto článku se podíváme na 5 z nich.

Test uchycení nástavců

AirPods Pro jsou jako jediná sluchátka od Applu špuntová. Zatímco klasické peckové AirPody sedí většině uživatelům, tak v případě AirPods Pro tohle rozhodně říct nelze, jelikož každý uživatel má jinak stavěné ucho. Přesně z toho důvodu Apple do balení AirPods Pro přikládá špunty různých velikostí, které si můžete vyměnit. Pokud vám to bude příjemné, tak se rozhodně nebojte využít do každého ucha jiný nástavec – takto to mám například já. A v případě, že byste se chtěli přesvědčit o tom, že vám nástavce dobře sedí, tak stačí spustit test uchycení nástavců. Toho docílíte tak, že AirPods Pro připojíte k iPhonu, a poté přejdete do Nastavení → Bluetooth, kde klepněte na u vašich sluchátek a následně stiskněte na Test uchycení nástavců. Pak si stačí projít průvodcem.

Aktivujte Optimalizované nabíjení

Součástí iOS je již delší dobu funkce s názvem Optimalizované nabíjení, která má za úkol jediné – prodloužit životnost baterie jablečného telefonu. Pokud tuto funkci aktivujete, tak si iPhone zapamatuje, jakým způsobem nejčastěji telefon nabíjíte a vytvoří si jakési „schéma“ nabíjení. Díky němu se baterie ihned nedobije na 100 %, ale pouze na 80 % s tím, že zbylých 20 % se nabije těsně před tím, než iPhone vytáhnete z nabíječky. Nejlépe to samozřejmě funguje, pokud iPhone nabíjíte pravidelně v noci. Všeobecně je pro baterii nejlepší, když se pohybuje v rozmezí nabití od 20 % do 80 %, jelikož právě v tomto rozmezí dochází k nejmenší degradaci vlastností. Optimalizované nabíjení je možné využít i u AirPods Pro. Aktivaci provedete v Nastavení → Bluetooth, kde u vašich AirPods Pro klepněte na , a poté níže aktivujte Optimalizované nabíjení.

Vyzkoušejte si prostorový zvuk

Pokud sledujete dění ve světě Applu, tak zajisté víte, že AirPods Pro umí přehrát prostorový zvuk. Ten dokáže u podporovaných zvukových a obrazových médií sledovat pohyb iPhonu a o mnoho lépe vás vtáhnout do děje. S příchodem iOS 15 je možné prostorový zvuk využít prakticky kdekoliv, avšak právě služby od Applu, tj. například  Music a  TV+ nabízí ten nejlepší zážitek. Jestliže tyto služby nevyužíváte a chtěli byste zjistit, jak dobře dokáže prostorový zvuk znít, tak stačí přejít do Nastavení → Bluetooth, kde u vašich AirPods Pro klepněte na . Poté níže klepněte na možnost Prostorový zvuk, čímž se ocitnete v rozhraní, ve kterém je možné porovnat obyčejný stereo zvuk a ten prostorový. Možná vás právě tato ukázka přesvědčí si namísto Spotify předplatit  Music. Samozřejmě musíte mít AirPody Pro připojené. Prostorový zvuk je pak možné (de)aktivovat také v ovládacím centru, kde podržte prst na dlaždici s hlasitostí, kde možnost níže najdete.

Vlastní nastavení zvuku

Jak už jsem zmínil na jedné z předchozích stránek, tak každý z nás má jiné uši. A zcela to samé platí také o tom, jak každý z nás slyší zvuky. Pokud vám tedy nativní zvuk z AirPods Pro či jiných podporovaných sluchátek od Applu či Beats nevyhovuje, tak pro vás mám dobrou zprávu. V iOS si totiž můžete zvuk kompletně přizpůsobit k obrazu svému, což rozhodně využije nejeden z vás. Bohužel je ale tato možnost lehce skrytá, a tak ji jen tak nenajdete. Pro nastavení vlastního zvuku ze sluchátek je nutné přejít do Nastavení → Zpřístupnění → Audiovizuální pomůcky → Přizpůsobení sluchátek. Zde pomocí přepínače tuto funkci aktivujte a následně si po klepnutí na Vlastní nastavení zvuku projděte s připojenými sluchátky průvodcem, abyste si mohli zvuk podle vlastního gusta nastavit.

Zkontrolujte si platnost omezené záruky

Když si v Česku koupíte jakékoliv zařízení (nejen) od Applu, tak k němu ze zákona získáte dvouletou záruku. To ale rozhodně neplatí v celém světě. Apple ke svým zařízením poskytuje svou vlastní roční záruku – ta se oproti té zákonné liší například v tom, že své nefunkční zařízení můžete na reklamaci přinést do jakéhokoliv autorizovaného servisu Apple na světě. Počátkem platnosti roční záruky od Applu je den, kdy jste zařízení aktivovali. Již delší dobu si můžete přímo v iOS zobrazit platnost záruky na váš iPhone, kromě toho si tuto informaci ale můžete zobrazit i u AirPods. Stačí je připojit, a poté přejít do Nastavení → Bluetooth, kde u vašich sluchátek klepněte na . Zde pak sjeďte úplně dolů a klepněte na kolonku Omezená záruka. Zde už se vám zobrazí, kdy záruka vyprší, a také co všechno je zárukou kryto, společně s dalšími informacemi.

.