Zavřít reklamu

Posílání textových zpráv už více než dvě desetiletí ovlivňuje způsob, jakým mezi sebou komunikujeme. V některých situacích nám ale nestačí slova k tomu, abychom vyjádřili něco, co se nám zrovna honí hlavou. A přesně v tomto okamžiku přichází síla multimediálních nástrojů, díky kterým je komunikace skutečně plnohodnotná a upřímně i zábavná.

Síla virtuální reality

Rozšířená realita je jedním z aktuálních trendů ve světě online komunikace, což lze vidět i v samotné praxi. Jde totiž o úžasný způsob, jak přenést například do fotografií a videí osobité kouzlo. Během sekundy se tak můžete ocitnout například pod vodou nebo si na váš obličej „nasadit“ podobu roztomilá zvířátka či strašidelné příšerky. Zkrátka nabízí se možnosti pro úpravu reality. Přesně takto totiž můžete v rámci okamžiku vyjádřit vaši lásku například ke kočkám, psům nebo hororovým snímkům.

To všechno je možné díky kombinace technologie rozpoznávání tváře a kreativních AR filtrů. Skvěle k tomu přistupuje komunikační platforma Viber, ve které jsou některé efekty vytvořené dokonce i organizacemi jako FC Barcelona, Světový fond na ochranu přírody a Světová zdravotnická organizace, díky kterým můžete jednoduše vyjádřit svou podporu.

Rakuten Viber
Rakuten Viber

Pokud chcete aktivovat funkci Viber Lenses, stačí vám spustit fotoaparát v aplikaci na hlavní obrazovce chatu, případně v libovolné konverzaci klepnout na příslušnou ikonu. Následně už jen stačí nasnímat danou fotografii či klip a máte hotovo. Vzápětí můžete váš výtvor poslat do světa.

Vytvořte si GIF

Pokud platí pořekadlo, že fotografie vyjádří více než tisíc slov, pak lze jednoznačně říct jediné – animovaný GIF vám řekne více než tisíc fotografií. V životě jsou totiž, které si vyžadují speciální prostor a jistou dávku opakování. Stručně a jednoduše, jsou natolik úžasné, že si přesně tohle zaslouží.

Když zachytíte video, na kterém váš přítel dělá salto vzad, nebo snímek, kdy vaším směrem běží šťastný pes, můžete jej jednoduše proměnit do podoby animovaného obrázku GIF. Následně nechybí možnost pro přidání titulků, které ještě umocní celkový dojem. Zároveň se nabízí možnost volby, zdali má být GIF opakující, reverzní, případně s úplně jinou rychlostí. A následně už je otázkou, jestli se z něj nestane například světoznámě populární meme.

Viber-2 (kopie)

V tomto případě opět stačí kliknout na ikonu fotoaparátu v seznamu konverzací, anebo rovnou vybrat chat, kde chce GIF poslat. Následně zvolte Fotoaparát, klepněte na položku GIF a daný animovaný obrázek nasnímejte. Před odesláním ještě budete moci přidat nejrůznější efekty v podobě dvojité rychlosti, zpomaleného pohybu a dalších. GIFy lze nahrávat i v režimu selfie.

Buďte tematičtí

Nálepky se hodí nejvíce v případě, kdy chcete vyjádřit něco bez toho, aniž byste museli cokoliv psát či říkat. I přesto ale musíte najít tu správnou. To se může poměrně snadno proměnit v ne úplně jednoduchý proces, který pak samozřejmě už popírá smysl jejich používání.

Jednoduchým způsobem pro nastavení je tvorba zcela vlastních nálepek. V aplikaci Viber je to opět nesmírně jednoduché, kdy vám stačí pouze troška kreativity a představivosti. Ze svých přátel si v okamžiku můžete udělat nálepky s jejich nejpoužívanějšími frázemi nebo z vašeho domácího mazlíčka udělat samolepkovou celebritu, šířící roztomilost po celém světě.

V tomto případě stačí klepnout na ikonu nálepky v jakékoliv konverzaci, stlačit tlačítko plus a potvrdit možnost kliknutím na Vytvořit nálepky. Postup je opět velmi jednoduchý. Nejprve vyberete fotografie, nechte automaticky vymazat jejich pozadí, ozdobte a máte hotovo. Následně si už vaše nálepky můžete dle libosti užívat. Můžete se navíc rozhodnout, zdali váš balíček samolepek zveřejníte, aby jej mohli používat i ostatní, anebo jestli si jej necháte jen pro sebe.

Upravujte fotky

Vydovádět se můžete i na jedné z nejzábavnějších online aktivit vůbec, což platí dvakrát tolik v případech, kdy použijete fotky vašich nejbližších. Nejjednodušší způsob, jak si zlepšit den, je vyfotit si selfie a přímo do něj kreslit. V okamžiku si tak můžete vylepšit například obočí, nakreslit si oční klapky, anebo přidat fousy.

Stačí otevřít libovolnou konverzaci, vybrat fotografii z galerie, klepnout na ikonu tužky a z horní nabídky si už vybrat. Konkrétně máte k dispozici možnost pro přidání samolepky, textu, případně můžete do snímku rovnou sami kreslit. Lze to udělat i způsobem, kdy vyfotíte zcela novou fotografii a před odesláním ji upravíte.

Změňte si pozadí

Vaši nejlepší přátelé a rodinní příslušníci si zaslouží o něco víc než pouhé obyčejné prostředí, ve kterém vedete vaše společné rozhovory. Přesně proto si můžete změnit i pozadí pro vaše jednotlivé konverzace, čímž budou lépe vyhovovat vašemu stylu komunikace.

Jednou z možností je jednoduše přidat vaši oblíbenou společnou fotografii a mít ji tak jako připomínku vašeho přátelství/vztahu. Nadále se nabízí možnost si vytvořit něco speciálního, jako například skicu či koláž nejoblíbenějších fotografií. Viber vám zároveň nabídne i možnost pro použití galerie na pozadí.

Stačí si otevřít soukromý či skupinový chat, přejít do části Informace o chatu a klepnout na tlačítko Pozadí. Následně už samotné pozadí stačí vybrat z dostupné galerie, anebo si přidat své vlastní z galerie vašeho telefonu.

Aplikaci Viber zdarma stáhnete zde

.