Zavřít reklamu

Ačkoli jsou Apple Watch s námi už po několik generací produktu, stále mají velký potenciál růstu. Potvrzují to i poslední statistiky prodejů.

Analytická data poskytl server CNBC, který zdůrazňuje zejména informace o nových uživatelích. Apple Watch totiž stále lákají nové a nové zákazníky, přičemž jde až o 70 % kupujících.

Jinými slovy pouze 30 % zákazníků své hodinky v nějakém intervalu vyměňuje. Apple má tak stále kam růst a firma si to moc dobře uvědomuje.

Produkt mezitím pomalu dospívá a každá generace přináší pár velkých novinek. Series 5 sází na neustále zapnutý displej, zatímco tahákem předchozího modelu byl nový design a měření EKG. Produkt tak pomalu a jistě dospívá, ač nikam nespěchá.

Navíc se ukazuje, že ani loňské Apple Watch Series 4 neprolomily hráze a stále nedonutily uživatele k upgradu. Patrně za to může i fakt, že vyjma Series 0 jsou stále softwarově podporovány všechny modely. Nový watchOS 6 tak obdrží i několik let staré chytré hodinky.

apple watch series 5

Apple kraluje trhu s chytrými hodinkami

Samozřejmě se do statistik ještě neměly šanci promítnout předobjednávky a prodeje Apple Watch Series 5. Očekává se však minimálně podobný úspěch jako u Series 4 s podobnými trendy novomajitelů.

První recenze nových Apple Watch Series 5 nešetří chválou. Apple tak vede segment dražších chytrých hodinek před zbylou konkurencí. Na paty se mu snaží šlapat Samsung se svými Galaxy Watch. Aktuálně však musí dohánět hodně velký náskok Applu.

Ten mezitím chce posílit svou pozici i ve středním segmentu chytrých hodinek. Na trhu stále drží Apple Watch Series 3 se sníženou cenou na 5 790 Kč za 38 mm verzi respektive 6 590 Kč za 42 mm verzi.

Zdroj: 9to5Mac

.