Zavřít reklamu

Na nové produkty od Applu čekáme už dlouhé měsíce a zatím to vypadá, že se kalifornská společnost rozhodla spíše resuscitovat své starší modely. Po březnovém odhalení 8GB verze iPhonu 5C se nyní tento model dostává i do dalších zemích včetně České republiky. Stojí 13 490 korun.

iphone-5C-8GB

Původně se nejmenší varianta plastového iPhonu v březnu objevila pouze v pěti zemích, ale nyní se Apple rozhodl, že 8GB iPhone 5C nabídne i na většině dalších trhů, minimálně ty evropské hlásí, že na ně tento model dorazil. V českém Apple Online Store nalezneme 8GB iPhone 5C za 13 490 korun, což je o 1 300 korun levněji než 16GB model. Dosud prodávaný iPhone 4S, rovněž s 8GB kapacitou, stojí 9 990 korun.

Apple Online Store nicméně nebyl dnes v noci vypnut pouze kvůli nejmenšímu iPhonu 5C, ale také kvůli Dni matek. Apple nyní na hlavní straně propaguje iPad Air a iPad mini s Retina displejem jako ideální dárek pro vaše maminky, kterým můžete nechat na jablečné tablety nechat bezplatně cokoliv vygravírovat. Slevy nicméně žádné nejsou. Speciální ke Dni matek také Apple spustil speciální sekci Udělejte mámě výjimečný den.

den-matek-apple-online-store

Šéfredaktor Jablíčkář.cz a uživatel jablečných produktů všeho druhu.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Pamatuji se, kdy nový iPhone (4, 4S) s 16GB stával nový ~14000 a nebyla to plastová „hračka“.

  Kupci se najdou, ale jde o princip… Apple všechna nová zařízení zdražuje cca o 2k, teď čekám, že se opět zdraží potenciální nový MacMini, páč to bude určitě na principu nových Booků (všechno na desce bez možnosti výměny) a menší…

  „…všechna nová zařízení zdražuje“ – Třeba MacBooky přišly s nižší cenou než jejich předchůdci, takže to úplně pravda není.

  Air je myslím stejně, ale retina je o dva litry dražší než byl předchozí Pro, můžeš si to porovnat i dnes na store, kde se nabízí 2012 13″ za 32000 a nová retina za 34000.

  Mě ale nezajímá dnes, bavíme se o uvedení. Air jsem kupoval týden po uvedení do prodeje, byl o trochu levnější než model, který nahrazoval.

  Pro s Retinou jsem kupoval měsíc po uvedení, byl oproti předchozímu modelu levnější o 200$ (ovšem místo 8GB RAM měl jen 4GB), 8GB RAM verze ale s 256 SSD momentálně stojí o 500Kč míň než stála předchozí slabší konfigurace. (viz ceny loňských modelů před uvedením nových s Haswellem na obrázku )

  Samozřejmě, tehdy byla MBPr něco novýho v separé řadě (přehnaně řečeno). Teď se zbavují verzí bez retiny a podle mě měli alespoň nechat cenu na ceně starých MBP.

  Ten notebook v porovnání se starou řadou není nic extra. Ok, má jemný rozlišení, to je všechno, to za chvíli bude mít každej note. Navíc iPad má taky retinu a nestojí v porovnání s dvojkou o 40k víc jen kvůli displeji.

  To je jako kdybys prodával iPhone za 14k, pak přišel s novou řadou s vodotryskem za 24k, z ničehonic se zbavil původní řady a prodával jen novou s vodotryskem za 20k.

  Zkrátka vydělávají, co jinýho. Na jednu stranu se není čemu divit.

  No on nebude ani rozdíl v nákladech na 16 a 32gb pro telefon, ale na něčem se rejžovat musí a oni to dělají na lepších konfiguracích.

  5C má od plastové hračky hodně daleko. Ten polykarbonát je hodně líbivý a když jsem si ho osahával působí oproti jiným výrobcům velice solidně a je dobře vyrobený. Mít vnitřnosti eSka, dokážu si představit, že bych si ho i koupil.

  Je fakt, že 5c je slušně vyrobenej teleefon, ale na N9 a prvni Lumie to provedeni nema ani omylem – N9 byl revoluční kus žádná tlačítka , zaoblený hrany Gorila skla na displeji, dokonale lícování a provedeni celého tela – proste pecka! – iPhony jsou super, ale na N9 to (podotýkám po strance zpracování) nema. Podotýkám ze jsem N9 vyměnil za IP 4s a nyní mam 5s a hafo IP všech verzi a jsem spokojen, ale netřeba APPLE demonizovat. Dobrý foun umi i jiní – Nokia uz dávno!

  A 8GB storage je v pořádku? Uživateli zůstane možná pro své data 6.7 GB dat a to snad popírá i folozofii prodejů apps/games v AppStore. Nemluvě o fotoaparátu a videích. Oproti výrazně levnějším Lumiím nevidím žádnou přidanou hodnotu navíc, snad kromě AppStore, ale ten zabíjí právě neskutečně mizerná kapacita 5c v roce 2014.

  Jako „druhy“ telefon je to proste predrazene. Nedava mi smysl, kdo by o ten 8GB za ty penize stal, kdyz za cenu 2 nasobne pameti se da koupit 5S. Podle meho na trzich jako je CR nema tenhle model misto. Osobne neznam nikoho, kdo by 5C mel. Bud maji vsichni 4S protoze proste stoji za to, nebo maji vsichni uz 5S protoze je novy model dal a v lepsim baleni.

  iPhone 5C je fakt pěknej. Toho zpracování jsem se bál, ale zvládli to peckovně. V dnešní době 8GB málo, nicméně pro někoho, nějakou pani, slečnu, která by nepotřebovala tolik místa a stačilo by jí to na pár WhatsAppů,Fejsbůčku a jinejch internetů naprosto supr. Jedinej problém je ta cena, ta se mi fakt nelíbí a za to to má moji velkou kritiku, bohužel.

celý text

Čtěte více.