Zavřít reklamu

Při vyhlašování finančních výsledků Apple nebyl nikdy příliš sdílný, co se detailů jeho prodejů týče. Nezměnilo se to ani včera, když Tim Cook s Peterem Oppenheimerem představoval výsledky za poslední kvartál, což je škoda vzhledem k iPhonu 5C. Šéf Applu totiž přiznal, že se plastového iPhonu neprodalo tolik, kolik společnost očekávala…

Na dotazy investorů Cook odpověděl, že poptávka po iPhonu 5C „se ukázala být jiná, než jsme čekali“. Celkem Apple prodal za poslední čtvrtletí 51 milionů iPhonů, čímž stanovil nový rekord, ale tradičně odmítl prozradit detailní čísla ohledně jednotlivých modelů.

Cook jen přiznal, že iPhone 5C zastupuje menší procento z celkových prodejů, což si vysvětluje tím, že zákazníky uhranul iPhone 5S, zejména jeho Touch ID. „Je to zásadní funkce, která lidi zajímá. Ale je to i o dalších věcech, které jsou na 5S unikátní, proto má větší pozornost,“ uvedl Cook, jenž odmítl říci, co bude s barevným iPhonem 5C dál, ale nevyloučil ani jeho brzký konec.

Takový scénář by odpovídal předpovědi WSJ, podle které Apple výrobu iPhonu 5C letos ukončí. Nejúspěšnější byl zatím iPhone 5C u nováčků, tedy těch, kteří si pořizovali vůbec první iPhone. Zda to však bude stačit, jasné není.

Minimálně se ale iPhone 5C zapříčinil o to, že je operační systém iOS 7 nainstalován již na 80 procentech všech podporovaných zařízení. Během konferenčního hovoru to oznámil finanční ředitel Peter Oppenheimer, v prosinci to bylo 78 procent. Jedná se tak nadále o nejrozšířenější verzi operačního systému na světě, konkurenční Android může konkurovat jen částečně se zhruba 60 procenty u verze 4.3 Jelly Bean, která však není nejnovějším Androidem.

Zdroj: AppleInsider
.