Zavřít reklamu

Když se podíváte na srovnání technických specifikací AirPods 3. generace a AriPods Pro, tak zjistíte, že novinka nabízí snímač kontaktu s pokožkou, kdežto dražší ale starší model disponuje jen dvěma optickými snímači. Výhoda je zde zřejmá – AirPods 3 tak zjistí, že je máte skutečně v uchu. 

Apple AirPody 3. generace představil v pondělí 18. října v rámci své podzimní události. Tato sluchátka přinesla nejen nový design, ale také technologii prostorového zvuku s dynamickým snímáním polohy hlavy, delší výdrž baterie, adaptivní ekvalizaci, nebo odolnost proti potu a vodě. Pokud pominete jiný design, který vychází z peckové konstrukce druhé generace, tak vyjma aktivního potlačování hluku, režimu propustnosti a funkce zesílení konverzace nabízejí totožné funkce s modelem AirPods Pro. Obsahují jen jednu technologii, kterou vyšší model nedisponuje.

Díky integraci technologie PPG (Photoplethysmographie) obsahují AirPods 3 vylepšený mechanismus detekce pokožky založený na senzorech, které jsou vybaveny čtyřmi krátkovlnnými infračervenými SWIR LED čipy, které mají dvě různé vlnové délky, a také dvěma InGaAs fotodiodami. Tyto senzory detekce pokožky v AirPods 3 tedy detekují obsah vody v kůži nositele, což jim dává schopnost rozlišovat mezi lidskou kůží a jinými povrchy.

Výsledek tohoto je tedy takový, že sluchátka poznají rozdíl mezi vaším uchem a jinými povrchy, díky čemuž AirPody hrají jen tehdy, kdy je máte skutečně nasazené. Jakmile je dáte do kapsy nebo položíte na stůl, přehrávání se pozastaví. Samovolně se vám také nezapne přehrávání, pokud je máte jen v kapse, k čemuž např. u AirPods Pro docházet může. Je tedy zřejmé, že tato novinka bude jistě implementována i do budoucích generací sluchátek Applu, protože se jednoznačně jedná o zlepšení úrovně uživatelské zkušenosti s produktem. 

.