Zavřít reklamu

Apple vydal nový produkt a bylo jen otázkou času, než se dostane do rukou technikům z iFixitu, kteří jej podrobí důkladné analýze. AirPods Pro se v tomto ohledu příliš nepředvedli, neboť jak se ukázalo, z hlediska opravitelnosti to už snad horší být nemůže.

AirPods Pro battery

Jak se můžete sami přesvědčit v původním článku, nebo ve videu níže, AirPods Pro nejsou vyráběny s ohledem na opravitelnost. Ať se to lidem líbí nebo ne, jde o čistě spotřebitelský produkt, který po dosažení maxima své životnosti poputuje do odpadu. Nic na nových AirPod Pro není vyměnitelné, nebo opravitelné a to jak na nabíjecí krabičce, tak na sluchátkách jako takových.

Vše drží dohromady obrovské množství lepidla a další těsnící hmoty, jakákoliv snaha o rozebrání tak končí u trvale poškozeného hardwaru. Na videu níže se alespoň můžete podívat na to, co všechno se Applu podařilo do takto malého prostoru vměstnat.

Právě díky kompaktnosti celého produktu je takřka nemožné jej udělat alespoň trochu modulární pro potřeby servisních úkonů. Byť například vyměnitelná baterie by byla obrovským pozitivem. Takto to však dopadne tak, že jinak plně funkční AirPods Pro po dvou letech intenzivního používání budou zralé na výměnu, neboť baterie udrží jen polovinu původní kapacity. A pokud vezmeme v potaz cenu, za jakou Apple AirPods Pro vyměňuje, pro uživatele rozhodně nejde o ideální řešení.

.