Zavřít reklamu

Na dnešní jablečné konferenci jsme se dočkali mnoha novinek. Některé jsme zcela očekávali, jiné pak zase byly naopak velmi nepravděpodobné. Aktuálně už je ale Apple Keynote u konce a jsme postaveni před hotovou věc. Kromě nového iPadu Pro, přepracovaného iMacu a nové generace Apple TV jsme se také konečně dočkali lokalizačních přívěšků AirTags, které zajisté ocení mnoho uživatelů.

O tom, že Apple pracuje na vlastním lokalizačním přívěšku, jsme věděli již po dobu několika měsíců, ne-li let. Prvně to vypadalo, že se představení dočkáme už na konci loňského roku, nakonec si ale Apple dal načas a přišel s nimi až teď. Opravdu hojně se ve spojitosti s AirTags mluvilo o tom, jak to bude s baterií. Někdo uváděl, že bude vyměnitelná, někdo zase, že bude nabíjecí. Jedinci z první skupiny, jež uváděla vyměnitelnou baterii, v tomto případě měli pravdu. Každý AirTag má v sobě klasickou placatou baterii s označením CR2032, která by podle informací měla vydržet až celý jeden rok.

Informací o baterii to ale nekončí. Apple se mimo jiné zmínil také o voděodolnosti a prachuodolnosti. Konkrétně nabízí jablečné lokalizační příspěvky certifikaci IP67, díky čemuž je můžete ponořit do vody, a to do maximální hloubky 1 metru po dobu 30 minut. Samozřejmě ale Apple i v tomto případě uvádí, že se odolnost proti vodě a prachu může postupem snížit. Pokud dojde k poškození AirTagu, tak samozřejmě nemůžete uplatnit reklamaci, stejně jako například u iPhonu.

Redaktor (nejen) magazínu Jablíčkář, kterého baví informační technologie všeobecně. Kromě práce jsou jeho vášní také sportovní automobily. O společnosti Apple píše již několik let a život bez jablečných produktů už si nedovede představit.

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.