Zavřít reklamu

V uplynulých týdnech zaplavily české internetové i kamenné obchody významné slevy v rámci Black Friday. Mnozí největší hráči své akce spustili již v polovině měsíce, avšak těch největších slev jsme se dočkali až na skutečný Černý pátek 23. listopadu. Jednu z nejzajímavějších nabídek si přichystal i největší tuzemský e-shop Alza.cz, který svůj Black Friday ukončil teprve až před dvěma dny, v neděli 2. prosince. V návaznosti na to tak Alza zveřejnila statistiky letošní nákupní horečky a kromě obratu 2 miliardy korun je zajímavé také to, že nejprodávanějším produktem se staly sluchátka AirPods od Applu.

Pro letošní Black Friday si Alza přichystala vůbec nejširší sortiment ve své historii, protože slevy padly na 2,5 tisíce produktů. Nabídku si jen v Česku prohlédlo více jak 5 milionů lidí, na Slovensku pak 1,6 milionu. Černý pátek znamená pro Alzu tradiční zátěžový test před vrcholem sezóny, kdy obrat firmy roste o desítky procent oproti zbytku roku a návštěvnost stránek přesahuje 1,5 milionu návštěv denně.

Celkově Alza během Black Friday prodala téměř 2,4 miliony kusů zboží, mezi něž se řadily zejména telefony, notebooky a domácí elektronika. Tím největším hitem se ale letos stala sluchátka AirPods, kterých se podle slov Jana Sadílka, marketingového ředitele Alza.cz, prodaly tisíce kusů. Výborně si vedly také herní konzole PlayStation 4 a Xbox, jichž se oproti loňsku prodalo více jak dvojnásobek.

Česká jednička na poli e-shopů zlevnila AirPody během Black Friday na 3 990 Kč, což je oproti standardu u Applu sleva tisíc korun. Nejednalo se sice o nejnižší cenu na českém internetu, i tak ale přesvědčila mnohé zájemce k nákupu. U zákazníků tak pravděpodobně rozhoduje status autorizovaného prodejce Applu, snazší vyzvednutí zboží na pobočkách a jednodušší proces případné reklamace.

iPhony se vyprodaly během několika hodin

AirPods ale nebyly jediným produktem od Applu, kterému se během Black Friday dařilo. Vůbec nejrychleji se podle slov Alzy vyprodaly některé modely iPhonů, jež díky atraktivním slevám zmizely v řádu hodin. E-shop nabízel ve slevě iPhone X, iPhone 8 a také straší iPhone 6s, který bylo možné pořídit za 8 999 Kč. Konkrétní počet prodaných kusů Alza nezveřejnila, ale podle údajů na stránce akce lze vydedukovat, že se jednalo o vyšší stovky sahající až k tisícovce kusů.

iphone6S-gold-rose

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Ha ha Airpods za 3990 Kč však mobil pohotovost je má už dlouho za 3790 Kč jen lidi neví o to

    Ty inteligente každý ví, že sice je má mobil pohotovost za 3790, ale taky každý rozumově normální člověk si přečte diskuze a weby na téma mobil pohotovost a zjistí jak šmejdský je toto obchod a kolik soudních sporů má na krku. Takže teď jsi nám to všem těžce natřel ale bohužel mimo mísu. BTW na MP bych si nekoupil ani tužku.

celý text

Čtěte více.