Zavřít reklamu

Herní sluchátka jsou speciálně vytvořená pro potřeby hráčů. Mají být pohodlná i při delším nošení, často mají i mikrofon proto, abyste skrze něho mohli komunikovat s týmem. Jejich reprodukce pak bývá zaměřená na hlubší basy, abyste měli ještě intenzivnější herní zážitek. Jejich společným jmenovatelem je ale také velikost, kdy nejsou zrovna určeny k nějakému přenášení. 

Řeč je samozřejmě o těch sluchátkách, které bývají součástí výbavy PC hráčů, tedy těch, kteří typicky hrají na počítačích. Jenže doba se začíná měnit a v kurzu začínají být špuntová herní sluchátka. Aktuálně je třeba ukázalo Sony, které samozřejmě stojí za značkou Playstation.

Pro hraní na cestách s maximálním požitkem 

Sony má ostatně již rozšířené portfolio svých TWS sluchátek. Nyní spolu s handhaldem, který tedy bude určen ke streamování her, ukázala společnost světu i TWS špunty brandované logem Playstationu. Ty mají mít pracovní název Project Noman a na jedno nabití mají vydržet 5 hodin (Sony WF-1000XM3 však zvládnou hodin 6). Je jisté, že tato sluchátka budou stvořena pro maximální herní zážitek.

Kdo ale vládne v TWS světu? Samozřejmě je to Apple a jeho AirPody. Zcela bezdrátová sluchátka začínají pronikat i do oblasti, kde to bylo velice nepravděpodobné, protože proč by dal hráč přednost špuntům před velkými, kvalitními a pohodlnými sluchátky? Jenže doba se mění a stejně tak technologie jako jejich vnímání. Herní bezdrátové špunty se přece jeví jako dokonalý společník pro hraní na cestách.

Vzhledem i k tomu, že Apple nabízí svou platformu Arcade, rozhodně by nebylo od věci, kdyby přišel se svým herním řešením AirPodů. V oblasti softwaru je ostatně špička, takže jeho podání speciálních herních režimů poskytovaných sluchátky by bylo možná něco, v čem by mohl vynikat. To odpovídá i na otázku, proč by vydal speciální verzi AirPodů, kdy by nemusel základní řadu podobnými funkcemi vybavit. Zajímavé by to bylo i v tom ohledu, že AirPody začínají být pomalu ale jistě nudné, a toto by jejich portfolio skvěle oživilo.

Ty nejlepší herní sluchátka koupíte zde

.