Zavřít reklamu

Mnozí by se jich určitě rádi zbavili nadobro, i proto nakupují co nejčastěji online, ale přesto tu s námi budou pravděpodobně ještě dlouho. Řeč je o papírových účtenkách, které někteří skladují roky v krabicích, jiní se je snaží organizovat nějak efektivněji a další se je dnes logicky snaží digitalizovat. Ani to ale není vždy jen tak.

Sám s papírovými účtenkami bojuju. Ideálně bych je rád měl někde všechny v digitální podobě, abych jednak nemusel řešit, kde je skladovat, a především abych měl jistotu, že někde skutečně jsou. Papír se přeci jen velmi snadno a rád ztrácí.

Možností je mnoho a aktuálně nějakým spíše neefektivním způsobem využívám Dropbox, který pro tyto účely používá mnoho uživatelů. Vzhledem k tomu, že má iOS aplikace Dropboxu vestavěný skener dokumentů, je nahrávání účtenek vcelku přímočaré. Případně lze proces zautomatizovat například přes Scanner Pro či Scanbot, kteří dokáží nahrát naskenované dokumenty přímo do konkrétních složek.

Vzhledem k tomu, že nicméně nemám digitalizaci účtenek zcela vyřešenou, respektive úplně funkční, zaujala mě nová česká aplikace Flyceipts, jež má digitalizaci papírových účtů jako hlavní úkol. Upřímně nevím, zda chci na takový úkon používat další aplikaci, ale je to minimálně velmi zajímavá alternativa.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Flyceipts jsou vlastně velmi podobné tomu, co umí zmínění Scanner Pro, Scanbot a koneckonců i Dropbox. Jen se specializují pouze na digitalizování účtenek, což znamená, že si ke každému naskenovanému dokumentu můžete přidat relevantní informace, s nimiž pak aplikace dále pracuje.

Naskenováním účtenky to tedy začíná. Vestavěný skener není tak pokročilý, ale postačuje. Každou účtenku pak můžete pojmenovat, přidat k ní cenu, datum nákupu, záruku a případně také kategorii, měnu a další poznámku.

Tady neskrývám, že jsem byl trochu zklamaný, když za mě zmíněná data nevyplnila sama aplikace. Vývojáři Flyceipts nicméně ujišťují, že dělají, co je v jejich silách, aby umělou inteligenci, jež by alespoň částečně údaje o ceně či datu nákupu a další informace dokázala vyplnit za vás, přinesli. Prozatím ale připravená není.

Vzhledem k tomu, že datum se vyplňuje automaticky aktuální a lze nastavit také výchozí stav záruky (u nás obvykle 2 roky), je třeba po každém naskenování vyplnit hlavně název pro organizaci. Cena a kategorie je tu opět hlavně pro lepší orientaci a správu.

V současnosti je hlavním benefitem Flyceipts to, že podle vyplněných dat vás včas upozorní, když vám u nějakého produktu vyprší záruka. To se někdy může hodit, jednou jsem takto nestihl reklamaci MacBooku, kterou jsem dlouho odkládal. Důležité ale je především to, že se vývojářské studio scriptylab chystá aplikaci nadále posouvat, aby toho uměla mnohem víc užitečného.

V přípravě je webová verze, aby bylo možné k účtenkám přistupovat nejen z iOS. Zanedlouho by mělo být ve Flyceipts taktéž možné ponechat přístup k vybraným složkám například vaší účetní pro čtení výdajů, případně vašemu zaměstnavateli, když máte výdaje během služební cesty. Jen do aplikace nahrajete účtenku a o zbytek se už nestaráte.

Podobně lze pochopitelně fungovat také například přes Dropbox, ale jednoúčelová aplikace může mnoha uživatelům vyhovovat více. Pro přechod právě z Dropboxu navíc vývojáři chystají nástroj pro jednorázový import více souborů ve složkách, takže se nemusíte bát, že byste o své dosud naskenované účtenky museli nutně přijít.

Co je důležité zmínit na závěr, je cena. Flyceipts jsou ke stažení zdarma, takže si je může každý vyzkoušet. Můžete ovšem nahrát jen 20 účtenek. Za 29, respektive 59 korun si můžete dokoupit 5 nebo 10 slotů navíc, ale zajímavější – pokud se rozhodnete Flyceipts používat – je předplatné. Za 89 korun měsíčně (979 ročně) získáte neomezený počet účtenek, vlastní kategorie a také sdílení složek.

Je na každého zvážení, zda podobnou aplikaci pro správu účtenek potřebuje. Jak jsem již ale zmínil, mnoho uživatelů často upřednostňuje právě takové aplikace, které slouží k jedinému účelu, což Flyceipts splňují.

[appbox appstore 1241910913]

Diskuze k článku

  No nevím, podle mě je daleko snažší OneNote + scanner. Je to zdarma a vzhledem k funkčnosti OCR u ON najdu co potřebuji, sice ne v kolonkách, ale to na věci nic nemění.

  Hm, možná bych i vyzkoušel, ale za předplatné se nebudu ani namáhat. Co když aplikace bude dobrá a budu ji chtít používat v rodině? Myslet na to, že se budou stahovat pravidelné platby? Ne ne o tohle nemám zájem. Za 979 Kč ročně si radši budu buď používat OneNote se scanerem jak tu píše kolega, nebo zkusím jak to mají naimplementované aplikace, které řeší kompletní správu vlastních/rodinných financí. Další možností může být, co občas používám, je vkládání scanu do kalendáře s příznakem nákupu a upozorněním v době konce záruky – bylo by fajn, tohle třeba automatizovat přes něco jako je třeba workflow…zadarmo :)

  Přesně.. už jsem vytahoval mobil že to vyzkouším, ale za předplatný to ať si to strčej někam! A vy tady ještě napíšete že je to „zajímavější“ co je na tom proboha zjímavěšího? Díky nechci.

  Já používám spíše aplikaci Snadné Reklamace, která je zdarma, umí to samé a
  v případě, že něco reklamuju stačí zadat co a kdy z mého seznamu zboží.

  Chápu, že každý chce vydělat a nic není zadarmo, ovšem skoro 1000 Kč ročně? ?? Když 400 připlatím, mám nejdražší verzi Evernote, kam můžu naloudovat měsíčně 20 GB a umí mraky dalších věcí. Další Evnt verze je levnější, OneNote od MS vyjde ještě asi levněji. Pokud se nepletu, jde o cz firmu, tak i přes mé výhrady jim přeji úspěch.

celý text

Čtěte více