Zavřít reklamu

Reklamace dokáží být prevít, a to z různých důvodů. Nejčastěji však bývá problém vůbec se samotným procesem, který zabírá plno času, jež bychom mohli věnovat užitečnějším věcem. To si patrně velmi dobře uvědomovali tvůrci služby Snadné Reklamace, s níž mají být reklamace – očividně – konečně snadné. Jak to funguje?

Vyplníte formulář, Snadné Reklamace si od vás převezmou zboží pro reklamaci, vše za vás vyřídí, podají informaci o průběhu a následně vám do ruky přinesou buď vrácené peníze, nebo vyreklamované zboží.

Důležité je také zmínit, že služba funguje zatím pouze na území Prahy a okolí, nicméně i přesto je pozitivní, že něco takového vzniká. Celý výše zmíněný proces stojí 199 Kč a kromě vyplnění krátkého formuláře a předání produktu se prakticky o nic nemusíte starat. Úspora času tak může být pro mnohé neocenitelná.

Snadné Reklamace by patrně nebyly tak snadné, kdyby neexistovala iOS aplikace, v níž je vše velmi jednoduché. Musíte se nejprve zaregistrovat a pro účely kontaktu během reklamace vyplnit také telefonní číslo a pro případné vrácení peněz číslo účtu, čímž chtějí tvůrci zrychlit celý proces.

Pak už můžete přejít k samotné reklamaci. U vybraného zboží vyplníte název, kategorii, prodejce, zda byl nákup proveden na internetu a přiložíte fotografii účtenky. Zvolíte si také, zda preferujete vrácení peněz, nebo opravu či výměnu kus za kus, a vyberete čas, kdy chcete zboží předat. O zbytek se už postarají Snadné Reklamace.

Během procesu reklamace vás informuje notifikacemi přímo aplikace nebo vám chodí e-maily, abyste byli v obraze, co se právě děje. Snadné Reklamace v případě potřeby dokáží předat celý spor právníkům.

Vedle toho, že dokáže aplikace zajistit výše zmíněnou reklamaci jako takovou, může také posloužit ke skladování všech účtů a záručních listů od zakoupených produktů, která pak při reklamaci nemusíte hledat. Skladování účtů je podobné jako v aplikaci Flyceipts, jen je Snadné Reklamace nabízí zdarma a do budoucna taktéž chystají například OCR a skener čárových kódů.

[appbox appstore 1219309503]

Diskuze k článku

  Prima, spíš bych uvítal adekvátní Apple podporu a servis také v ČR.

  Apple ti to taky prevezme, kdyz koupis na jejich storu, ne?

  Zkuste se zeptat někoho v zahraničí, myslím, že ten rozdíl nepřehlédnete.
  Už jen možnosti příplatkového AppleCare. Pomoc s migrací dat z vadného zařízení na nové, zapůjčení náhradního, pomoc s nastavením. Pak i ty Apple ceny dávají smysl.

  Tak jasny, tyhle sluzby tady nejsou, ale to clanek neresi.
  To co clanek resi je reklamace. Verim tomu ze si nekdo takovou sluzbu objedna, ze mimojine i diky tomu tu reklamaci neprovari, ale pro me to moc neni ;-).
  Tyhle sluzby jak pises, by byly samozrejme super, ale ona ta AppleCare neni zase tak uplne levna, takze je otazka kolik lidi by si ji poridilo. Jednu jsem mel koupenou (kupoval jsem v Anglii), dokonce to krylo 2 roky opravu na celem svete a zdarma vymenu baterie, pokud klesne do 2 let kapacita na 50% a mene. Nakonec jsem z toho ale nic nepotreboval ;-), takze cca 15% ceny vyrobku letelo oknem.

  Osobně si myslím, že někdo konečně přišel s něčím užitečným co dokáže ušetřit čas. Zmiňujete Apple podporu, to ono samo o sobě je hezký, ale co když se někomu pokazí něco co není od Apple. To si myslím, že může být dobré alternativní řešení. Bydlím v Praze a do Českého servisu si zajedu, do Alzy taky, ale jen kvůli tomu, že ji mám blízko práce … ostatní věci? Fakt nebudu tajtrdlíkovat někde po Práglu jako debil v kolonách, abych vyreklamoval jinou nejablíčkovou část techniky … to se mi fakt nevyplatí. Po práci chci mít klid. 199,-? Dám si a 2x, hlavně když se s tím nebudu muset srát.

  Jasan, však já si jen postěžoval na chybějící kus Apple skládanky. Nápad i aplikace vypadají slibně. Těším se na reference uživatelů. Zejména nabízený právní pomoc mě docela zajímá.
  Sám jsem párkrát s reklamací něčeho neuspěl, cítil jsem se podveden, ale na nejisté právní tahanice jsem neměl odvahu.

  pravda je ze ja furt neco reklamuju, jako kazdej tejden aspon 4x, takze k tomu potrebuju appku a srat se s nekym kdo si pro tu vec prijede, pak zas priveze,.. za me doporucuju

celý text

Čtěte více