Zavřít reklamu

Herní platforma Apple Arcade si odbyla svůj debut už v březnu na speciální keynote Applu věnované službám. Tehdy ale zástupci společnosti uvedli jen minimum informací a nad datem spuštění nebo cenou herní služby tak zůstal viset otazník. Nyní už víme, že Apple Arcade by měla být spuštěna spolu s vydáním ostré verze iOS 13 a dnes unikla i očekávaná cena služby.

Apple o víkendu spustil testovací verzi Apple Arcade pro své zaměstnance a při té příležitosti prozradil, že služba bude pro běžné uživatele přístupná pravděpodobně od poloviny června, konkrétně s vydáním finální verze iOS 13. Redaktor Guilherme Rambo ze zahraničního serveru 9to5mac získal do testovacího programu přístup a ukázal, jak služba v rámci Mac App Store funguje i vypadá. V návaznosti na to dnes odhalil, že Apple Arcade vyjde měsíčně pravděpodobně na 4,99 dolaru, tedy v přepočtu přibližně 115 korun.

Dobrou zprávou je, že Apple nabídne měsíční předplatné zdarma, aby si mohli uživatelé Apple Arcade nejprve vyzkoušet. Služba bude navíc dostupná všem uživatelům v rámci Rodinného sdílení, kam se může zapojit až šest členů. Zdali Apple nabídne i rodinný tarif, podobně jako u Apple Music, zůstává prozatím otázkou. Pravděpodobně ale bude možné mezi členy rodiny sdílet už základní členství za výše uvedenou cenu.

Hned na začátku má být v rámci Apple Arcade k dispozici více než 100 her, seznam většiny z nich jsme uvedli zde. Služba by měla být dostupná také v České republice a na Slovensku. Více informací nám Apple s největší pravděpodobností sdělí už za tři týdny při představení nových iPhonů a Apple Watch.

Apple Arcade 7
.