Zavřít reklamu

Apple úspěšně pokračuje v expanzi svých služeb a představuje Apple Arcade – novou herní službu na bázi předplatného. Ta přinese více než stovku exkluzivních her, ke kterým uživatelé získají přístup za pravidelný měsíční poplatek. Tituly bude možné hrát nejenom na iPhonu a iPadu, ale také na Macu a Apple TV.

Hry pro Apple Arcade vznikly ve spolupráci kalifornské společnosti s vybranými vývojáři z celého světa. Pro začátek má být v rámci služby k dispozici více než stovka her, jenž budou dostupné výhradně v rámci iOS, macOS a tvOS a nebudou obsahovat žádné reklamy. K jejich hraní navíc nebude potřeba dokupovat žádný další obsah pomocí mikrotransakcí.

Služba bude dostupná skrze speciální záložku v (Mac) App Store, odkud bude možné hry také stahovat a hrát je offline. Veškerý postup se bude synchronizovat skrze iCloud, tudíž pokud uživatel rozehraje postup například na iPhonu, může v něm později pokračovat na Macu, Apple TV nebo na iPadu.

Apple Arcade bude dostupná v průběhu podzimu letošního roku ve více než 150 zemí světa, mezi kterými by nemusela chybět ani Česká republika. Cenu služby Apple neprozradil, pravděpodobně se ji dozvíme v průběhu roku.

Apple Arcade 7
.