Zavřít reklamu

Apple Card, kterou cupertinská společnost představila letos v březnu, se k prvním majitelům dostane až za pár měsíců. Někteří ze zaměstnanců Applu ale už svou vlastní kartu obdrželi v rámci první vlny interního testování. Jedna z testovacích Apple Card se dostala do rukou Benjaminu Geskinovi, který zveřejnil její snímky na Twitteru.

Jak je u Applu zvykem, dočkala se pečlivého propracování nejenom samotná karta, ale také balení, ve kterém ji Apple distribuuje. To se pyšní příjemnými a lákavými barvami a také skrytým NFC štítkem. Pro aktivaci kreditní karty je zapotřebí na iPhonu spustit aplikaci Wallet a podržet smapthone v blízkosti balení Apple Card, díky čemuž se rychle a jednoduše spojí s aplikací.

Karta jako taková je vyrobena z titanu a je na ní vyryto jméno majitele – na snímcích v galerii jsou tyto údaje z pochopitelných důvodů změněny. Žádné další identifikační znaky na kartě nenajdete, ať už se jedná o číslo, nebo datum vypršení platnosti. Na přední části se nachází pouze jméno majitele, čip, a logo Applu. Na zadní straně jsou loga společností Mastercard a Goldman Sachs.

Apple se chlubí tím, že s její Apple Card nejsou spojené žádné poplatky za opožděné platby nebo mezinárodní převody měn. Úrokové sazby  se pohybují mezi 13 % a 24 % v závislosti na individuálním hodnocení. Součástí aplikace Wallet pro iOS je hned několik funkcí, které majitelům karty pomohou s řádným splácením a zachováním co nejnižší úrokové sazby.

Apple má zájem na tom, aby většina transakcí s Apple Card probíhala elektronicky, tedy za použití služby Apple Pay. Apple Card nabízí denní cashback ve výši 2 % z každé transakce, provedené za pomoci Apple Pay, 3 % z každého nákupu u Applu a 1 % při placení prostřednictvím karty. Apple Card by se měla začít ve Spojených státech distribuovat v létě.

Real Apple Card fb

Zdroj: 9to5Mac

.