Zavřít reklamu

Když Apple loni v září představil novou řadu iPhonů 15, přece jen je mírně změnil. Tato změna vzhledu je však natolik minimální, že ji mnoho běžných zákazníků nemusí ani postřehnout, a to zejména u základní řady. Titan totiž dostaly jen modely 15 Pro. U něho bychom se pak letos měli dočkat další novinky. 

Leaker yeux1122 přišel s informací, že by Apple mohl u iPhonů 16 Pro sice titanové šasi zachovat, místo jeho kartáčovaného povrchu by měl být ale ten lesklý. Jednoduše to znamená, že čím se odlišuje řada iPhonů 15 Pro od předchozích iPhonů Pro, bude s iPhony 16 Pro zase zpět. Právě leštěný titan by totiž mohl více připomínat leštěnou ocel, kterou Apple u řady Pro používal vlastně už od iPhonů X a XS. Leštěné plochy by údajně měly působit celistvějším a prémiovějším dojmem. Navíc by se neměly tak snadno škrábat jako u oceli. 

Pokud tomu tak skutečně bude, jasně to dosvědčuje, že Apple neví, co vlastně chce. Titanové tělo aktuálních iPhonů 15 Pro je velice líbivé nejen vzhledem, ale díky kartáčování ani příliš neklouže z ruky. Po jejich uvedení do prodeje se však objevily zmínky o špinění, kterým by do jisté míry mohlo leštění předejít. Otázkou pak také je, jak jsou dané procesy náročné na výrobu. Apple chce ušetřit každý cent a kdyby tedy leštění stálo méně, pro Apple by to znamenalo výdělky v řádech milionů dolarů.

Proužek sem, proužek tam… 

Je nicméně jedno, jestli budou rámečky matné kartáčované nebo lesklé leštěné. Samotnému designu nejvíce škodí proužky k odstínění antén. Ty jsou u iPhonů s námi už od představení iPhonu 4, který měl jako první kovový rámeček. Zde se nicméně odstínění Applu zas tak nepovedlo a při nevhodném úchopu ztrácely telefony signál. I proto Apple rozesílal majitelům kryty zdarma, a to i do České republiky. 

U iPhonu 4 a 4S bylo toto odstínění přiznané a bylo bráno jako designový prvek. Apple se jej pokusil maskovat až s příchodem iPhonů 5. Jenže od té doby, a to se psal rok 2012, se mu ani nepovedlo ideálně sladit barvy proužků s barvou iPhonu samotného, natož je úplně eliminovat (jedinou výjimkou byl ale plastový iPhone 5C). I na aktuálních iPhonech 15 Pro Max jsou tedy proužky jasně viditelné, a to i v tmavých barevných variantách. 

Pokud bychom tedy mohli zmínit jedno přání, tak to nebude s ohledem na broušení nebo leštění, ale právě na to, aby Apple už tuto designovou chybu ve svých iPhonech po těch 14 letech konečně odstranil. Kdyby to přece jen bylo až příliš troufalé, tak ať je sakra udělá alespoň symetricky.

.