Zavřít reklamu

Ještě před 10 lety technologie Flash od Adobe hýbala světem. To si samozřejmě částečně uvědomoval i Apple, který se podle nejnovějších informací od tehdejšího šéfa softwarového inženýrství pokoušel Flash dostat na iOS, s čímž přímo firmě Adobe pomáhal. Výsledek ale dopadl katastrofálně. Apple dnes také aktualizoval firmware u dvou modelů AirPods.

Apple se snažil pomoct Adobe přinést Flash pro iOS. Výsledek byl katastrofický

Již několik měsíců se řeší soudní spor mezi společnostmi Epic Games a Apple, a to z důvodu odstranění populární hry Fortnite z App Storu. Tomu ale předcházelo porušení pravidel jablečného obchodu, kdy do hry byl zaveden vlastní platební systém. Při příležitosti aktuálních soudních slyšení byl pro podání svědectví předvolán i bývalý šéf softwarového inženýrství v Applu, Scott Forstall, který přišel s poměrně zajímavou informací. V raných dobách systému iOS se totiž uvažovalo o naportování Flashe.

Flash na iPad

V tehdejších časech se jednalo o jednu z nejpopulárnějších webových technologií. Apple měl proto uvažovat o zavedení podpory do jeho systému, s čímž chtěl přímo firmě Adobe, která za Flashem stojí, pomoct. Největší smysl portování této technologie dávalo v dobách prvního iPadu v roce 2010. Jablečný tablet měl totiž sloužit jako vzdálená alternativa klasického počítače, v čemž byl ale problém – zařízení nezvládalo zobrazovat internetové stránky postavené prostřednictvím onoho Flashe. Při všech snahách byly každopádně výsledky neuspokojivé. Forstall totiž tvrdí, že technologie na iOS běžela neuvěřitelně špatně a výsledek byl až katastroficky zlý.

Steve Jobs iPad 2010
Představení prvního iPadu v roce 2010

Navzdory tomu, že se iOS, potažmo později i iPadOS, nikdy podpory nedočkal, neměli bychom zapomínat na dřívější slova otce Applu Steva Jobse. Ten veřejně hovořil o tom, že rozhodně neplánují přinést Flash do iOS, a to z prostého důvodu. Apple totiž věřil v budoucnost HTML5, která se mimochodem již tehdy vyznačovala lepším výkonem a stabilitou. A když se na tento výrok podíváme zpětně, tak měl Jobs pravdu.

Apple aktualizoval firmware AirPods 2 a AirPods Pro

Cupertinská společnost dnes vydala novou verzi firmwaru s označením 3E751 pro druhou generaci sluchátek AirPods a AirPods Pro. Poslední aktualizace, která nese označení 3A283, byly vydána minulý rok v září. V současné situace každopádně nikdo netuší, jaké novinky s sebou nová verze přináší, případně jaké chyby opravuje. Apple totiž nezveřejňuje žádné informace o aktualizacích firmwaru. Jak zkontrolovat vámi používanou verzi a jak provést aktualizaci naleznete v níže přiloženém článku.

Uniklé snímky ukazující design chystaných AirPods 3:

.