Zavřít reklamu

V této pravidelné rubrice se každý den díváme na ty nejzajímavější novinky, které se točí kolem kalifornské společnosti Apple. Soustředíme se zde výhradně na hlavní události a vybrané (zajímavé) spekulace. Jestliže se tedy zajímáte o aktuální dění a chcete být v obraze o jablečném světě, rozhodně věnujte pár minut následujícím odstavcům.

Apple sdílel další video natočené iPhonem 12

Technologie se rok co rok posouvají mílovými kroky kupředu. V posledních letech se tlačí především na kvalitu fotoaparátu a kamer, které se již nyní dokáží postarat o prvotřídní kvalitu. Když navíc přidáme různé doplňky, jsme téměř z jistého pohledu schopni dosáhnout filmové kvality. To můžeme vidět i na jablečných telefonech. Za poslední roky jsme se dočkali řady parádních vychytávek a řady propagačních videí. Nově Apple na svém francouzském kanále sdílel minifilm s názvem „Le Peintre,“ což bychom mohli přeložit jako „Malíř.“

Video se taktéž objevilo na francouzské mutaci stránek Applu a o jeho režii se postaral pařížský režisér J. B. Braud. Dílo zobrazuje malíře pokojů, který se dostaví do obrovské budovy a v okamžiku si uvědomí, že pravděpodobně došlo k jistému nedorozumění. Celé video má za cíl samozřejmě propagovat schopnosti nejnovějšího iPhonu 12. Navzdory tomu, že k natočení byl použitý „pouhý“ telefon, je kvalita skutečně úctyhodná a dosahuje zmiňovaného filmového zpracování.

Satechi představuje USB-C nabíječku pro Apple Watch a AirPods

Společnost Satechi je mezi jablíčkáři velice oblíbená pro své parádní produkty. Ty se vesměs vyznačují elegantním a minimalistickým designem, který k jablečným produktům zkrátka sedí a vše dohromady vypadá přímo parádně. Firma nyní představila novou, velice zajímavou nabíječku, skrze kterou můžete napájet buďto vaše Apple Watch, nebo sluchátka AirPods.

Konkrétně se jedná o malinké příslušenství s USB-C konektorem, které můžete kdykoliv připojit k vašemu Macu a použít jako nabíječku. Fígl je v tom, že z jedné strany se nachází bezdrátové napájení pro Apple Watch a z druhé strany standardní cívka pro Qi nabíjení. Ve výše přiložené galerii si můžete povšimnout, že se jedná o poměrně parádní a malý produkt, jenž se může snadno zařadit do kategorie každodenního příslušenství. Samozřejmě se ani nemusíte omezovat pouze na Mac. USB-C konektor umožňuje připojení k dalším produktů jako iPad Pro či Air.

Apple do Bluetooth databáze zapsal M1 Macy spolu s neodhaleným produktem

Již loni v říjnu Apple do Bluetooth SIG databáze zapsal blíže nespecifikovaný produkt s označením „B2002,“ který zařadil do kategorie „Personal Computer“ a místo modelového čísla nese označení „TBD„. Jablíčkáři dlouho spekulovali nad tím, na co by tento záznam mohl poukazovat. Teorie poukazovaly na Macy s čipem M1. Včera (10. února 2021) ale došlo k další aktualizaci této databáze, kdy došlo k přidání nejnovějšího MacBooku Air, Macu mini a 13“ MacBooku Pro, tedy těch Maců, které jsou zmiňovaným čipem M1 osazeny.

apple-b2002-bluetooth-database

Tato aktualizace tak přímo vyvrací danou teorii, podle které by mysteriózní produkt mohl odkazovat na nejnovější přírůstky do rodiny Mac. Zároveň z možností můžeme rovnou vyloučit například sérii iPhone 12, Apple Watch Series 6 a SE, AirPods Max, HomePod mini, 4. generaci iPadu Air, 8. generaci iPadu, nejnovější iPad Pro a další. O co se tedy konkrétně jedná? Přesnou odpověď nyní zná pravděpodobně pouze Applu a my se tak můžeme jen domnívat. Řada zdrojů ale poukazuje na několik možných variant, mezi které se řadí například velice očekávaný lokalizační přívěsek AirTags, chystaná Apple TV, druhá generace AirPods Pro a další produkty, o kterých se v poslední době často mluví.

.