Zavřít reklamu

Společnost Apple dnes po sedmé hodině večerní vydala celou řadu nových operačních systémů. Nových verzí se dočkalo jak iOS, tak macOS, watchOS a tvOS. Aktualizace jsou dostupné klasickou metodou pro všechna kompatibilní zařízení.

V případě iOS jde o verzi 11.2.5 a mezi největší novinky patří nová funkce Siri News, v rámci které vám dokáže Siri odříkat některé zahraniční zprávy (dle jazykové mutace, zatím je tato funkce dostupná pouze v angličtině). Nově přibyla také funkcionalita týkající se propojení iPhonů a iPadů s reproduktorem HomePod, který vyjde 9. února. V případě verze pro iPhone má aktualizace 174MB, iPad verze pak 158MB (finální velikosti se mohou lišit dle jednotlivých zařízení). Samozřejmostí je přítomnost oprav těch nejzávažnějších chyb a prvků optimalizace.

V případě macOS jde o verzi 10.13.3 a v ní se objevuje především oprava iMessage, která v posledních týdnech zlobila velké množství uživatelů. Kromě toho aktualizace obsahuje další bezpečnostní záplaty, opravy chyb (týkající se především připojení k SMB serverům a následnému zamrznutí Macu) a optimalizace. Update je dostupný přes Mac App Store. Apple nainstalování této aktualizace výrazně doporučuje, jelikož obsahuje další záplaty pro chyby Spectre a Meltdown. Aktualizovaná verze watchOS nese označení 4.2.2 a tvOS pak 11.2.5. Obě novinky obsahují drobné opravy týkající se bezpečnosti a optimalizace.

Diskuze k článku

    Co to je za zavadejici nadpis článku? Apple žádné nové verze operačních systému nevydal, venku jsou pouze dílčí aktualizace.

    Aktualizace OS není nová verze?

celý text

Čtěte více