Zavřít reklamu

O umělé inteligenci je slyšet každý den a na každém kroku. Nemusí se to líbit zcela každému, je ale zjevné, že je to aktuální trend, kterému se prakticky nejde vyhnout. Každý jeden den se totiž v této oblasti dělají určité pokroky, které nelze úplně ignorovat. A konečně už to ví i Apple, protože si nemohl dovolit stát opodál. 

Většina z nás to dnes může brát jen jako zajímavost, někdo se toho bojí, jiní to vítají s otevřenou náručí. Pohledů a názorů na AI může být skutečně mnoho a záleží to člověk od člověka, jestli si myslí, že mu taková technologie bude přínosem, nebo ho dokonce může připravit o práci. Možné je všechno a my sami nemůžeme tušit, kam až se to bude ubírat.

Velké technologické společnosti na umělou inteligenci prostě spoléhají, ať už se jedná o Google, Microsoft nebo třeba také Samsung, který s AI do určité míry koketuje, i když ne úplně veřejně. Výhodu má pořád v tom (stejně jako ostatní výrobci smartphonů s Androidem), že může snadno sáhnout právě po řešení velkých společností. I když se mu Google nabízí, chvíli zde visel ve vzduchu právě i Microsoft, což bylo nyní dementováno.

Hlavní důvody 

Na odpověď Applu se čekalo poměrně nedočkavě a až příliš dlouho. Sama společnost se jistě cítila pod tlakem, a proto uvedla novinky v iOS 17 s ohledem na Zpřístupnění ještě před WWDC. Nyní to ale všechno vypadá jako promyšlená strategie. I když je to jiná umělá inteligence, než kterou jsme si všichni představovali, je důležité, že zde je, a to z několika důvodů: 

  • Předně se už nemůže o Applu hovořit jako o společnosti, která tento trend ignoruje. 
  • Svým originálním pojetím Apple zase ukázal, že nad věcmi přemýšlí jinak. 
  • Vyjma prostého chatbota s nějakým vyhledáváním informací ukázal řešení, které dokáže skutečně zlepšit život.  
  • Jedná se jen o náznak toho, co může iOS 17 skutečně přinést. 

Můžeme si o Applu myslet, co chceme, ale je nutné mu přiznat fakt, že je to skutečně dobrý hráč. Z původní ignorace a kritizování totiž rázem přešel v lídra. Víme totiž, že do AI šlape, že mu není umělá inteligence cizí a že to, co už o jeho řešení víme, je jen zlomek toho, co nás ve finále může čekat.

Novinky totiž byly publikovány s ohledem na Světový den přístupnosti, takže se dá říci, že si to Apple naplánoval dokonale. Dal tedy ochutnat, ale nenabídl celou porci. Tu si s největší pravděpodobností schovává právě na WWDC23, kde se můžeme dozvědět skutečně velké věci. Anebo samozřejmě také ne, a může přijít zásadní zklamání. Aktuální záměr Applu je ale skutečně chytrý a je nutné jej pořád brát jako tu společnost, která jde na věci přece jen odlišně. Nezbývá než doufat, že mu ta strategie vyjde. 

.