Zavřít reklamu

O osudu nejmenšího iPhonu s označením mini bylo dle všeho rozhodnuto už dávno – Apple s jeho prodejem definitivně skončí. Podle uniklých informací a zpráv leakerů se zařízení neprodávalo tak, jak Apple očekával, kvůli čemu je na místě s jeho vývojem přestat a nahradit jej větší alternativou. Bohužel lidé už dnes nemají zájem o telefony menších rozměrů, případně za ně nechtějí platit přes 20 tisíc korun. Jablíčkáři tak v drtivé většině případů model mini přehlíželi a raději si připlatili pár tisíc za standardní verzi.

I přesto však existuje komunita fanoušků, kteří by se nejradši tohoto zařízení nikdy nezbavili. Někomu menší telefon zkrátka vyhovuje. Jak ale jistě víte, jedná se o podstatně menší skupinu bez jakékoliv možnosti zvrátit zrušení tohoto modelu. A to i přesto, že by nejradši viděli jeho další pokračování. Pak tady ale máme i druhou stranu barikády, respektive ty, kteří se příliš kladně k modelu mini nevyjadřují a naopak uvítají jeho konec. Proč vlastně iPhony mini čelí takové kritice?

Na menší telefony už není místo

Jak už jsme zmínili hned v úvodu, o menší telefony už dnes zkrátka není takový zájem. Doba pokročila kupředu a příchod bezrámečkových telefonů značně změnil přístup samotných uživatelů. I v menších rozměrech totiž mohou dostat větší displej, na kterém se pak samozřejmě lépe píše, dokáže zobrazit více obsahu a podobně. Bohužel problém nastává, když je zařízení už přespříliš malé, což je pravděpodobně největší problém iPhonu mini. Když pak k tomu přidáme ještě jeho cenu, je nám víceméně jasné, že jej většina potenciálních zákazníků raději obejde obloukem a sáhne po standardní verzi. A to i přesto, že mini pomalu nemá ani žádný kompromis. Navzdory menším rozměrům se v jeho útrobách nachází to samé, co v jeho větším sourozenci. Jediným rozdílem je tedy pouze zmiňovaná velikost a displej.

Jablíčkáři se také shodují na tom, že model mini sice není nejhorším zařízením, ale v současné nabídce telefonů od Applu má zkrátka silnou konkurenci. Pokud totiž chcete současnou generaci, sáhnete po normálním modelu, v případě zájmu o kompaktnější telefon pak po iPhonu SE. Kdyby tedy iPhone SE vůbec neexistoval a mini by byl k dostání za nižší cenu, bylo by pravděpodobné, že by se těšil úplně jiné oblibě.

Zdroj: Redakce Jablíčkář.cz

Jeho pověst haní sami fanoušci

Na diskuzních fórech se také objevuje názor, že za kritiku iPhonu mini mohou hlavně jeho příznivci. Celé to vesměs souvisí s tím, co jsme si už uvedli výše, respektive že o menší telefony už není takový zájem. Z tohoto důvodu by se dalo očekávat, že model mini bude většina jablíčkářů ignorovat. Problém ale nastává v momentě, kdy se jeho příznivci ostře vyhrazují proti ostatním a svého favorita častokrát vyzdvihují, čímž mohou obtěžovat ostatní. Podle některých tito lidé připomínají vášnivé vegany, kteří cítí potřebu o svém přesvědčení říct všem ostatním.

Komunita příznivců iPhonu mini sice může být menší, zato jde ale pořádně slyšet, obzvláště na sociálních sítích Reddit či jiných diskuzních fórech o Applu. Je tedy možné, že i tohle je důvodem, proč někteří uživatelé nemají tento kompaktní model zrovna v lásce. Ve finále se však o špatný telefon rozhodně nejedná. Pouze se mu nedostalo takového štěstí a jeho silná konkurence tomu taktéž moc nepřidává.

Diskuze k článku

    Přešel jsem z 6 palcového telefonu na 13 mini a také naprostá spokojenost. Ta možnost dát ho do kapsy kalhot a ani o něm nevědět je naprostá pecka!

    Mám rád telefon, který mohu strčit do kapsy u kalhot a v klidu se posadit, aniž by mě něco tlačilo nebo měl pocit, že ho zlomím. Když strčím 13 Pro do kapsy u saka, tak po chvilce mám levou stranu saka níž než pravou.

    Tak ať jsme pořádně slyšet… iPhone mini je dokonalý kompaktní telefon, co nemá konkurenci. V podstatě mě jím Apple přesvědčil přejít z Androidu. Kdyby udělali mini PRO (120Hz displej, lepší foťáky), nemělo by to chybu. Snad nad ním apple ještě nezlomil hůl,ale 5 let můžu být klidný, potom uvidíme (iPhone SE 2027 mini) :-D

celý text

Čtěte více