Zavřít reklamu

Investoři spekulují, že by mohl Carl Icahn tlačit Apple ke koupi společnosti Nuance, která se zabývá technologiemi pro rozpoznávání řeči. Věří, že by silná pozice akcionáře Carla Icahna v Applu mohla přinutit tvůrce iPhonu ke koupi společnosti Nuance Communications, odborníka na technologii, kterou využívá také hlasová asistentka Siri. Tato teorie byla prezentována v New York Post. Ten poznamenal, že Icahn nedávno odkoupil podíl 16,4 % právě společnosti Nuance. Miliardářský investor uvedl myšlenku, že cena jak společnosti Apple, tak Nuance Communications je v současnosti podhodnocena.

Icahn je notoricky známý pro pokusy o blokování snahy převedení společnosti Dell do soukromého vlastnictví a podal několik žalob, i když má v Dellu sám podíl. Někteří investoři si myslí, že se Apple spoléhá na technologie společnosti Nuance a je to hlavní důvod právě ke koupi společnosti. Přestože se to již dlouho šeptalo, Nuance potvrdila teprve v květnu, že právě její systém rozpoznávání řeči pohání software hlasové asistentky Siri.

Nuance se nestará o logiku toho, jak Siri funguje, ale o to, že je schopna rozpoznat uživatelovy hlasové příkazy. Paul Rici, výkonný ředitel Nuance Communications začátkem tohoto roku odhalil, že jsou klíčovým dodavatelem hlasového rozpoznávání právě pro Apple. Investoři odhadují, že by Apple mohl získat Nuance za 7 miliard dolarů, což je částka, kterou si může společnost Apple dovolit zaplatit docela snadno.

Přes tyto spekulace však Icahn nikdy na veřejnosti nenaznačil, že by měl o spojení mezi Apple a Nuance Communications zájem. Spíše by chtěl, aby Apple odkoupil zpět od akcionářů své akcie a plánuje kvůli této možnosti sejít na večeři s Timem Cookem. Icahn řekl, že jsou akcie Apple při současné ceně podhodnoceny a chtěl by posunout společnost s logem nakousnutého jablka kupředu.

Zdroj: AppleInsider.com
.