Zavřít reklamu

Apple rozšířil portfolio akvizicí menších technologických firem o další nový přírůstek. Nyní se jedná o Tuplejump, indický startup specializující se na strojové učení. Sloužit by mohl především k zlepšení iniciativy v rámci umělé inteligence, která je pro Apple velmi blízká..

Kalifornská firma již tradičně celou situaci komentovala způsobem, že „občas kupuje menší technologické společnosti, avšak nekomentuje účel takové akvizice“.

Doposud se neví, kolik peněz bylo vynaloženo na tento krok, avšak jedna věc je zřejmá – Apple chce díky Tuplejumpu, jehož softwarové zázemí dokáže bleskově zpracovat a zanalyzovat značné množství dat, pokračovat v rozvoji umělé inteligence, ať už jde o neustálé zlepšování hlasové asistentky Siri nebo dalších služeb, které stále více využívají strojového učení. Naposledy například Fotky v iOS 10 a macOS Sierra.

Podle Bloombergu navíc Apple již několik let pracuje na konkurenci pro Amazon Echo, tedy chytrém zařízení pro domácnosti, který v sobě právě hlasového asistenta ukrývá a na pouhé pronesení pokynu dokáže obstarávat a ovládat různé prvky chytré domácnosti. I do takového projektu se mohou technologie Tuplejumpu jistě hodit.

Amazon Echo se po svém příchodu na trh stal až nečekaným hitem, i proto už vlastní podobný systém vyvíjí Alphabet v podobě Google Home a také Apple vzhledem k úspěchu konkurenta zvýšil svou pozornost na tento projekt. Podle Bloombergu v Applu zkoumají, jak by se mohli od Echa a Home odlišit, spekuluje se o například o rozpoznávání obličeje. Prozatím je ale vše ve stádiu vývoje a zda se produkt dostane do výroby, není jisté.

Indický Tuplejump nicméně není jediným startupem se zaměřením na strojové učení a umělou inteligenci, který je součástí kalifornského giganta. Pod svými křídly má již například specialisty z firmy Turi nebo startup Emotient, jenž na základě umělé inteligence a specifické analýzy zkoumá lidské nálady. Právě to by mohla být součást nového produktu Applu, jak je zmíněno výše.

Zdroj: TechCrunch, Bloomberg
.