Zavřít reklamu

Apple sice nic oficiálně nepřiznal, ale již teď jisté, že si zakoupil společnost, která je konkurencí Google Maps. První náznaky se objevily již v červenci, ale do dnešního dne nebyl žádný důkaz. Server ComputerWorld si ale na Linkedin profilu zakladatele mapové společnosti Placebase Jarona Waldmana všiml, že se stal součástí Geo týmu Apple.

Placebase se zabývá tvorbou mapových podkladů a dalších aplikacích založených na těchto podkladech. Apple byl do této doby velmi závislý na Google Maps. Ať už to jsou mapy v iPhonu, ale také například geotagování v iPhoto je založeno na Google Maps. Jenže vztahy s Googlem se v poslední době vyhrotily a tak si pravděpodobně Apple připravuje záložní plán. A jelikož je to Apple, tak věřím, že zajímavý projekt Placebase hodlají využít více než jen k zobrazení mapy.

Vztahy s Googlem se zhoršily v tu chvíly, kdy Google oznámil Chrome OS a tím se tak stal přímou konkurencí Apple již na příliš mnoha frontách. Eric Schmidt opustil (respektive musel opustit) dozorčí radu Apple a pak již bylo jen hůře. V poslední době federální komise řeší spor mezi Applem a Googlem, kdy Apple odmítl aplikaci Google Voice – zatímco Apple tvrdí, že akceptování Google Voice bylo jen odloženo a spolupracují s Googlem na řešení, tak podle Googlu byl Google Voice poslán Applem k ledu.

Ať už je pravda na straně Apple či Google, tak ono známé motto Googlu „Don’t do evil“ v poslední době dostává na frak. Například na Android se tvoří takzvané ROMky, což jsou upravené distribuce systému v telefonech Android k vylepšení funkcionality (podobné úpravy jako po jailbreaku iPhone), ale tyto módy Google označil jako nelegální. Důvod? Obsahují v sobě Google aplikace (např. YouTube, Google Maps..), k nimž autoři těchto balíčků nemají povolení. Výsledek? Oblíbený CyanogenMod skončil. To Android komunitu samozřejmě pěkně namíchlo, protože právě otevřenost měla být hlavní přednost Androidu. A podobných příkladů se objevuje čím dál více.

Další Apple zpráva se týka Snow Leoparda. Uživatelé pomalu upgradují svůj Leopard na Snow Leopard a podle internetového měřícího nástroje NetMonitor již 18% Leopard uživatelů upgradovalo na nový systém. Za tak krátkou dobu určitě skvělý výsledek. Osobně jsem přešel na Snow Leoparda na začátku tohoto týdne a zatím si ho nemohu vynachválit. Rychlost systému je naprosto famózní.

Diskuze k článku

    Pridavam se!!! Taky jsem v tomto tydnu presel na SnowLeoparda a jsem velice spokojen. Snad jen kdyby mi fungovali vsechny aplikace na ktere jsem byl zvykli. Ale priznavam za ten tyden co novy OS pouzivam se z mnoha puvodne nefunkcnich aplkaci zase stali funkcni.

celý text

Čtěte více