Zavřít reklamu
iWant

Apple koupil společnost Texture – distributora elektronických časopisů

iWant

Společnost Apple včera večer vydala oficiální prohlášení o tom, že provedla akvizici služby Texture. Jedná se o službu, jež se zabývá předplatnými službami a digitální distribucí časopisů. Služba operuje jak na platformě iOS, tak i na ostatních. V současné době se čeká na finalizovaní dohody. Společnost Apple nezveřejnila částku, za kterou byla služba Texture zakoupena.

Novinku prozradil Eddy Cue na mediálním festivalu SXSW, který se koná v texaském Austinu. Dle informací z tiskové zprávy se společnost těší z toho, že se jí pod křídla dostala tak populární a rozšířená platforma, která má v nabídce stovky těch nejpopulárnějších a nejčtenějších časopisů na světě. Cílem Applu je zachovat kvalitní žurnalistiku a umožnit novinářům a redaktorům, aby mohli dále pokračovat ve své práci v co nejlepších podmínkách.

Služba Texture funguje od roku 2010 a je založena na měsíčním předplatném (10 dolarů), po jehož zaplacení mají uživatelé přístup ke všem časopisům, které se na platformě nachází. Služba podporuje až pět připojených zařízení k jednomu účtu, stejně jako umožňuje stahování jednotlivých časopisů pro offline přečtení. V portfoliu služby se nachází mnoho věhlasných titulů, jako třeba magazíny People, Vogue, Rolling Stone, National Geographic, GQ, Sports Illustrated, Wired, Maxim, Men’s Health, GQ, Bloomberg, ESPN a další.

Kromě aktuálních čísel služba nabízí také velmi bohatý archiv, ve které je možné vyhledat tisíce čísel z dřívějších vydání. Pro Apple je tato akvizice dalším zdrojem příjmu, neboť bude profitovat z předplatného, které služba nabízí. Služba se tak zařadí vedle Apple Music a dalších předplatitelských služeb, které Applu v posledních letech vydělávají čím dál tím více peněz. Pro zájemce nabízí aplikace sedmidenní trial zdarma, zde je ovšem nutno podotknout, že se aplikace nenachází v české mutaci App Store. Po dokončení akvizice bude aplikace integrována do Apple News.

Zdroj: 9to5mac, Macrumors