Zavřít reklamu

Na poli hudebních streamovacích aplikací je číslo jedna již několik let neměnné. Spotify si drží obrovskou a stabilní základnu jak platících, tak neplatících uživatelů. Na druhém místě se, již také několik let, nachází Apple Music. Podle mnohých analytiků by se mohlo toto stabilní dlouholeté uspořádání narušit ještě letos neboť jak se ukázalo, jak Spotify, tak Apple Music rostou, ale služba od Applu roste podstatně rychleji. Na americkém trhu se tak dá očekávat, že se jejich pozice prohodí a to někdy v období léta.

S informacemi přišel americký The Wall Street Journal, takže by se nemělo jednat o smyšlené příběhy odněkud z Horní Dolní. Apple Music má v současné době více než 36 milionů uživatelů a jak se zdá, tento počet každý měsíc roste zhruba o 5%. Tomuto trendu odpovídají jednotlivé milníky, kterých Apple se svou streamovací službou dosahuje a nezapomíná se s nimi chlubit. Největší konkurent v podobě firmy Spotify roste také, ovšem podstatně pomaleji.

Podle zahraničních zpráv je měsíční růst platících zákazníků u služby Spotify zhruba na úrovni 2%. Pokud se tento trend u obou služeb udrží v následujících měsících, už během léta by mělo dojít k prohození pozic, alespoň tedy na americkém trhu. Poslední známá čísla platících zákazníků jsou již zmiňovaných 36 milionů v případě Apple Music a 70 milionů v případě Spotify. V obou případech jde o globální hodnoty, ani jedna ze společností detailnější demografické statistiky nezveřejňuje. Na celosvětové úrovni je tedy Spotify před Applem „o parník“ a nevypadá to, že by se na tom mělo cokoliv měnit. Dokonce i globální růst je v případě Spotify o něco rychlejší, než jakým disponuje Apple Music. Rozdíl však již zdaleka není tak velký, jako to bývalo dříve.

Zdroj: 9to5mac

Všechny články autora

Diskuze k článku

celý text

Čtěte více.