Zavřít reklamu

Apple spustil ve svých kamenných obchodech nový výměnný program, kterým láká zákazníky od konkurence. Pokud přinesete do Apple Storu starý telefon s Androidem, Windows Phone, nebo BlackBerry, obdržíte slevu na nový iPhone.

Dosud Apple dával zákazníkům slevy, jen pokud přinesli starší iPhone. Rozšířený program odstartoval ve Spojených státech, Kanadě, Velké Británii, Německu, Francii a Itálii a abyste se do něj „kvalifikovali“, musíte přinést telefon alespoň v nějakém ucházejícím stavu. Žádné podrobnější testy zřejmě ale probíhat nebudou.

Pro českého zákazníka je tato nabídka jako v případě předchozího výměnného programu, který odstartoval v roce 2013, pasé, nicméně je zajímavé sledovat, jaké kroky podniká Apple vstříc tomu, aby přetáhl zákazníky od konkurence.

Je otázka, jak moc efektivní výměna Androidu za iPhone na přepážce bude, protože stále bude pro uživatele ve většině případů výhodnější prodat svůj starší telefon někde jinde, ale na druhou stranu v Apple Storu bude vše jednodušší.

Apple navíc jen využívá služeb společnosti Brightstar, která již nyní výměnu starších iPhonů za nové řešila. Jelikož Brightstar jinde běžně operuje i s Androidy a dalšími zařízeními, nebyl pro Apple důvod to alespoň nezkusit.

Zdroj: The Verge
Foto: Houang Stephane

 

.