Zavřít reklamu
iWant

Apple Mapy nově ukazují místa, kde si můžete bezplatně půjčit kolo

iWant

Apple včera odpoledne implementoval novou funkci do svých map – uživatelé ve větších světových metropolích si mohou nově vyhledat nejbližší místo, kde si mohou bezplatně půjčit kolo. Pokud se nacházíte v podporované oblasti, mapy vám nově ukáží, která půjčovna (resp. místo pro tzv. bike sharing) je nejblíže a nějaké základní informace o něm.

Tato novinka se váže k nedávno uzavřené spolupráci se společností Ito World, která se zabývá problematikou dat v oblasti dopravy. Právě díky přístupu k obrovské databází společnosti Ito World mohl Apple implementovat informace o tom, kde se jaké půjčovny nachází. Služba je momentálně dostupná ve 175 městech napříč 36 státy.

Informace vám Apple Mapy ukáží v momentě, kdy si v nich vyhledáte heslo „Bike Sharing“. Pokud jste v oblasti, která je touto novou funkcí pokryta, měly by se vám na mapě objevit jednotlivé body, kde si můžete kolo bezplatně vypůjčit, resp. využít služeb bike sharingu, tj. si kolo odvézt a vrátit do v jiné „parkovací stanici“.

V České republice Apple mapy podporují vyhledávání klasických půjčoven, kde se za vypůjčení kola platí. Bike sharing je však trochu něco jiného. Jedná se o službu, která je zcela zdarma a funguje na základě důvěry svých uživatelů. Kolo si jednoduše půjčíte na vybraném místě, zařídíte si co potřebujete a na dalším stanovišti jej vrátíte. Bezplatně, pouze na vaše svědomí.

Zdroj: Macrumors