iWant

Apple do svých map přidává detailní popisky velkých světových letišť

iWant

Již od svého vydání Apple pracuje tvrdě na tom, aby jejich vlastní mapy stály opravdu za to. Snad každý si pamatuje na první týdny od spuštění, kdy byly mapy v podstatě nepoužitelné. Ta doba je však již dlouho pryč a společnost se neustále snaží o to, aby své mapy vylepšovala, přidávala do nich nové funkce a obecně zlepšovala to, jak fungují. Další taková novinka se do Apple Map začíná dostávat v průběhu posledních dnů. Jedná se o detailní popisy velkých letišť. Zatím se jedná jen o letiště v USA, dá se ovšem očekávat, že se tato novinka bude rozšiřovat i mimo hranice Spojených států.

Detailní popisky, včetně umístěný jednotlivých brán, odbavovacích prostor apod. získalo například letiště O’Hare International, či Midway International v Chicagu. Detailní mapové podklady je možné najít také u Miami International Airport, Oakland International Airport, Las Vegas’s McCarran International Airport nebo Minneapolis Saint Paul International Airport. Pro detailní zobrazení letištních terminálů a stačí mapu dostatečně přiblížit. Pokud je toto zobrazení k dispozici, samo se automaticky ukáže. Některé konkrétní budovy si lze prohlédnout i zevnitř.

Díky této novince tak uživatelé nebudou mít problémy s hledáním odbavovacích hal, nástupních brán, různých obchodů či kaváren. Jednotlivé budovy je možné procházet po patrech, takže by neměl být problém najít to, co přesně budete hledat. V současné době se pracuje na implementaci těchto podkladů pro ty největší světová letiště, jako je třeba londýnské Heathrow, letiště JFK v New Yorku či letiště ve Frankfurtu. Stejně tak by se měly v mapách objevit podklady těch největších světových obchodních domů.

Zdroj: Appleinsider