Zavřít reklamu

Už od roku 2013 se Apple angažuje ve vytváření a efektivní práci s mapami vnitřků budov. V těch nelze spolehlivě použít GPS, a proto je třeba hledat alternativní způsoby k lokalizaci. Apple nejprve uvedl iBeacons, malé Bluetooth vysílače, které majitelům obchodů umožňují posílat uživatelům iOS zařízení notifikace na základě jejich polohy (vzdálenosti od obchodu).

V březnu roku 2013 Apple za 20 milionů dolarů koupil společnost WiFiSLAM, která se zabývala lokalizací zařízení uvnitř budov prostřednictvím kombinace Wi-Fi a rádiových vln. Právě tento systém využívá nová iOS aplikace Applu s názvem Indoor Survey.

V jejím popisu stojí: „Umisťováním ‚bodů‘ na mapě uprostřed aplikace indikujete svou pozici v budově, když jí procházíte. Když tak činíte, aplikace Indoor Survey měří data signálu rádiových frekvencí a kombinuje je s daty ze senzorů iPhonu. Výsledkem je polohování uvnitř budovy bez nutnosti instalace speciálního hardwaru.“

Aplikaci Indoor Survey nelze v App Storu najít pomocí vyhledávání, je dostupná pouze z přímého odkazu. K jejímu zveřejnění se váže Apple Maps Connect, služba představená loni v říjnu vybízející majitele obchodů ke zlepšování map poskytnutím mapových podkladů vnitřků budov. Do Apple Maps Connect ale mohou přispět pouze větší podniky, jejichž budovy jsou přístupné veřejnosti, mají kompletní pokrytí Wi-Fi signálem a ročně překročí milion návštěvníků.

Z dosud řečeného vyplývá, že aplikace Indoor Survey je také určena především majitelům obchodů nebo jiných veřejnosti přístupných budov a má za cíl rozšířit dostupnost polohování uvnitř budov, což je výhodné jak pro Apple a jeho mapové podklady, tak pro majitele podniků, kteří je mohou návštěvníkům lépe zpřístupnit.

Zdroj: The Verge
.