Zavřít reklamu

Když Apple koncem loňského roku vydal iOS 12.1.2 pro iPhony, z nějakého důvodu nevydal odpovídající aktualizaci také pro majitele iPadů. Uživatelé, kteří se svých nových tabletů od Applu dočkali pod stromečkem, se tak hned po spuštění svých zařízení museli potýkat s prvním problémem v podobě nemožnosti obnovy ze zálohy z iPhonu s iOS 12.1.2.

Pro tuto nezvyklou situaci bohužel zatím ještě neexistuje žádné stoprocentní řešení. Za běžných okolností mají uživatelé možnost na iPadu provést obnovu ze zálohy z iPhonu (a naopak) – jedinou podmínkou je, aby na obou zařízeních běžela totožná verze operačního systému. Systém totiž nedovolí provést obnovu ze zálohy na iCloudu, pokud je daná záloha asociována s novější verzí iOS, než která je nainstalovaná na druhém zařízení. V případě, že je k dispozici novější verze, provede systém uživatele před obnovením ze zálohy aktualizaci.

Nejvyšší verzí iOS, na kterou mohou v současné chvíli majitelé iPadů upgradovat, je ale pouze iOS 12.1.1, zatímco u iPhonů se jedná o verzi 12.1.2. Uživatelé, na jejichž iPhonu běží nejnovější verze iOS, tak zatím nemají šanci provést obnovu z jeho zálohy na iPad. Nejjednodušším řešením se zdá vyčkat, až Apple vydá příslušnou aktualizaci i pro své tablety. iOS 12.1.3 je prozatím jen v testovací betaverzi, v době svého vydání by ale měla být k dispozici jak pro iPhony, tak pro iPady. Dočkat bychom se jí mohli koncem tohoto měsíce. Do té doby nezbyde zasaženým uživatelům nic jiného, než na iPadu provést obnovu některé ze svých starších záloh, nebo tablet nastavit jako nový.

automatic-icloud

Zdroj: TechRadar

Amaya Tomanová

Nihil nocere

Dítě devadesátek a milovnice Japonska. S oblibou píšu o aplikacích, marketingu, a historii Applu. Baví mě objevovat nové věci, učit se novým postupům a poznávat nové technologie. Mám ráda impresionismus, Boba Dylana a své Apple Watch.

Všechny články autora

Diskuze k článku

    Dnes jsem řešil právě problém s novým iPadem a technická podpora Apple mne školila, že za problém si můžu tím, že nemám na iPadu verzi 12.1.2. a dokonce ze mne dělal blbce, že všchni jeho známí mají na iPadech verzi 12.1.2 a nutil mne smazat všechna data z iPadu nastavit jej jako nový a aktualizovat na 12.1.2 a pak si jej zeprve obnovit ze zálohy. Jsem rád, že jsem neposlechl a že na Apple podpoře pracují vyškolení odborníci.

    Můžu se zeptat na důvod, proč obnovovat na iPad zálohu z iPhone? Kolik procent lidí napadne si obnovit data z telefonu zrovna na iPadu?
    Opravdu se ptám z nevědomosti. Nerozumim tý potřebě mít na iPadu to samý, co na iPhone, když je tolik aplikací, co nejsou na iPad/iPhone stejný nebo vůbec – osobně tyhle 2 zařízení jsou pro mě oddělený a jediný stěžejní a společný, je pro mě Apple ID účet kvůli iCoud a iTunes.

celý text

Čtěte více.