Zavřít reklamu
iWant

Apple nevydal iOS 12.1.2 pro iPad. Majitelé nových tabletů tak nemohou obnovit zálohu z iPhonu

iWant

Když Apple koncem loňského roku vydal iOS 12.1.2 pro iPhony, z nějakého důvodu nevydal odpovídající aktualizaci také pro majitele iPadů. Uživatelé, kteří se svých nových tabletů od Applu dočkali pod stromečkem, se tak hned po spuštění svých zařízení museli potýkat s prvním problémem v podobě nemožnosti obnovy ze zálohy z iPhonu s iOS 12.1.2.

Pro tuto nezvyklou situaci bohužel zatím ještě neexistuje žádné stoprocentní řešení. Za běžných okolností mají uživatelé možnost na iPadu provést obnovu ze zálohy z iPhonu (a naopak) – jedinou podmínkou je, aby na obou zařízeních běžela totožná verze operačního systému. Systém totiž nedovolí provést obnovu ze zálohy na iCloudu, pokud je daná záloha asociována s novější verzí iOS, než která je nainstalovaná na druhém zařízení. V případě, že je k dispozici novější verze, provede systém uživatele před obnovením ze zálohy aktualizaci.

Nejvyšší verzí iOS, na kterou mohou v současné chvíli majitelé iPadů upgradovat, je ale pouze iOS 12.1.1, zatímco u iPhonů se jedná o verzi 12.1.2. Uživatelé, na jejichž iPhonu běží nejnovější verze iOS, tak zatím nemají šanci provést obnovu z jeho zálohy na iPad. Nejjednodušším řešením se zdá vyčkat, až Apple vydá příslušnou aktualizaci i pro své tablety. iOS 12.1.3 je prozatím jen v testovací betaverzi, v době svého vydání by ale měla být k dispozici jak pro iPhony, tak pro iPady. Dočkat bychom se jí mohli koncem tohoto měsíce. Do té doby nezbyde zasaženým uživatelům nic jiného, než na iPadu provést obnovu některé ze svých starších záloh, nebo tablet nastavit jako nový.

Zdroj: TechRadar