Zavřít reklamu

Každým rokem nám Apple v březnu představuje své nové produkty, přičemž letošní rok by neměl být výjimkou. Podstatně větší otázkou ale je, kdy se této Keynote vlastně dočkáme a co od ní můžeme očekávat. Již dříve se spekulovalo o 16. březnu, avšak tento termín byl poměrně rychle vyvrácen respektovaným Markem Gurmanem z Bloombergu. Aktuálně se s nejčerstvějšími informacemi nechal slyšet populární a přesný leaker Kang.

Apple keynote MacRumors

Podle jeho informací by měl Apple plánovat svou Keynote na stejný den, kdy dojde k představení telefonu OnePlus 9, tedy na úterý 23. března. K tomuto tvrzení se takřka okamžitě přidal i velice známý leaker Jon Prosser, který na svém Twitteru sdílel příspěvek s textem „23,“ což jasně odkazuje na výrok Kanga. Z důvodu globální pandemie se celá událost samozřejmě odehraje on-line prostřednictvím živého vysílání na stránkách Applu a platformě YouTube.

Na co se vlastně můžeme těšit?

Samozřejmě velkou otázkou je, s jakými produkty se nám Apple nyní hodlá pochlubit. Ve spojitosti s letošní první jablečnou konferencí se hojně hovoří o příchodu dlouho opěvovaném lokalizačním přívěsku AirTags, který byl již několikrát zmíněn i v kódu operačního systému iOS. Mimo této novinky bychom se mohli dočkat aktualizovaných sluchátek AirPods, nových iPadů Pro a Apple TV. V tomto směru informace souvisí i s predikcemi portálu DigiTimes. Ten totiž několikrát zmínil, že v první polovině roku 2021 se dočkáme představení zmiňovaného iPadu Pro, který bude vybaven takzvaným Mini-LED displejem, což opět posune kvalitu jeho obrazovky kupředu.

Koncept lokalizačního přívěšku AirTags:

Čínský leaker vystupující pod přezdívkou Kang je v jablečné komunitě považován za ověřený zdroj informací. Byl to právě on, kdo vloni jako první zmínil, že se Apple chystá „oživit“ značku MagSafe a v jiném světle ji přenést do telefonů iPhone 12. Jestliže je tato informace pravdivá a skutečně nás 23. března čeká letos první Keynote, dá se očekávat, že již příští úterý, tedy 16. března, budeme mít tuto informaci potvrzenou přímo od cupertinské společnosti. Apple totiž v drtivé většině případů rozesílá pozvánky týden před samotnou akcí.

.