Zavřít reklamu

Již několik měsíců se poměrně často hovoří o příchodu nového 12,9″ iPadu, který by se měl pochlubit poměrně zásadní novinkou. Řeč je samozřejmě o takzvané technologii Mini-LED. Jablečný tablet se bude sice stále spoléhat na klasický LCD panel, ale s takzvaným Mini-LED podsvícením, díky čemuž se zvýší kvalita obrazu, zlepší se jas, kontrastní poměr a podobně. Obecně by se dalo říct, že tato kombinace nám přinese benefity OLED displejů, aniž bychom se museli trápit například vypalováním pixelů.

iPad Pro Mini LED
Zdroj: macrumors.com

Podle nejnovějších informací portálu DigiTimes, které pramení přímo z jablečného dodavatelského řetězce, bychom se tohoto produktu mohli dočkat již během několika týdnů. Ten by totiž měl být představen již koncem března, případně začátkem druhého kvartálu letošního roku, nejpozději tedy v dubnu. Od chystaného iPadu Pro se nadále očekává posun ve výkonu, a to díky rychlejšímu čipu A14X. Zároveň by tento tablet, po vzoru vloni představených iPhonů 12, měl také nabídnout podporu 5G sítí v případě varianty Wi-Fi + Cellular. Tyto zprávy jdou ruku v ruce s včerejším oznámením legitimního leakera jménem Kang, který předpověděl termín nadcházející keynote. Leaker tvrdí, že Apple chystá letošní první on-line konferenci na úterý 23. dubna.

iPad Pro se poslední aktualizace dočkal vloni v březnu, kdy jsme se dočkali minoritních změn v podobě lehce vylepšeného čipu A12Z Bionic, ultraširokoúhlého objektivu, LiDAR skeneru a lepších mikrofonů. Prozatím ale není jasné, zdali se zmiňovaných vylepšení s technologií Mini-LED dočká i 11″ iPad Pro. Téměř všechny úniky a predikce totiž zmiňují pouze větší, 12,9″ variantu. Cupertinská společnost každopádně většinou vylepšuje oba modely zároveň.

Koncept lokalizačního přívěšku AirTags:

Od první letošní Keynote se mimo nového iPadu Pro očekává řada dalších produktů. Pravděpodobně nejvíce očekávaným kouskem je dlouho opěvovaný lokalizační přívěšek AirTags, o kterém se doteď našlo hned několik zmínek přímo v kódu operačního systému iOS. Nadále se hovoří o nové generaci Apple TV, sluchátkách AirPods a dalších Macích s čipem z rodiny Apple Silicon, na které si ale pravděpodobně budeme muset ještě počkat.

Diskuze k článku

    Zajímavé bude především to, jestli bude nový iPad Pro podporovat starou Magic Keyboard, nebo to Apple za účelem hamižení udělá schválně nekompatibilní – samozřejmě důkladně marketingově zabalené jako super vylepšení pro ekologii

celý text

Čtěte více