Zavřít reklamu

Již několik měsíců se poměrně často hovoří o příchodu nového 12,9″ iPadu, který by se měl pochlubit poměrně zásadní novinkou. Řeč je samozřejmě o takzvané technologii Mini-LED. Jablečný tablet se bude sice stále spoléhat na klasický LCD panel, ale s takzvaným Mini-LED podsvícením, díky čemuž se zvýší kvalita obrazu, zlepší se jas, kontrastní poměr a podobně. Obecně by se dalo říct, že tato kombinace nám přinese benefity OLED displejů, aniž bychom se museli trápit například vypalováním pixelů.

iPad Pro Mini LED

Podle nejnovějších informací portálu DigiTimes, které pramení přímo z jablečného dodavatelského řetězce, bychom se tohoto produktu mohli dočkat již během několika týdnů. Ten by totiž měl být představen již koncem března, případně začátkem druhého kvartálu letošního roku, nejpozději tedy v dubnu. Od chystaného iPadu Pro se nadále očekává posun ve výkonu, a to díky rychlejšímu čipu A14X. Zároveň by tento tablet, po vzoru vloni představených iPhonů 12, měl také nabídnout podporu 5G sítí v případě varianty Wi-Fi + Cellular. Tyto zprávy jdou ruku v ruce s včerejším oznámením legitimního leakera jménem Kang, který předpověděl termín nadcházející keynote. Leaker tvrdí, že Apple chystá letošní první on-line konferenci na úterý 23. dubna.

iPad Pro se poslední aktualizace dočkal vloni v březnu, kdy jsme se dočkali minoritních změn v podobě lehce vylepšeného čipu A12Z Bionic, ultraširokoúhlého objektivu, LiDAR skeneru a lepších mikrofonů. Prozatím ale není jasné, zdali se zmiňovaných vylepšení s technologií Mini-LED dočká i 11″ iPad Pro. Téměř všechny úniky a predikce totiž zmiňují pouze větší, 12,9″ variantu. Cupertinská společnost každopádně většinou vylepšuje oba modely zároveň.

Koncept lokalizačního přívěšku AirTags:

Od první letošní Keynote se mimo nového iPadu Pro očekává řada dalších produktů. Pravděpodobně nejvíce očekávaným kouskem je dlouho opěvovaný lokalizační přívěšek AirTags, o kterém se doteď našlo hned několik zmínek přímo v kódu operačního systému iOS. Nadále se hovoří o nové generaci Apple TV, sluchátkách AirPods a dalších Macích s čipem z rodiny Apple Silicon, na které si ale pravděpodobně budeme muset ještě počkat.

.