Zavřít reklamu

V posledních dnech se v souvislosti se zářijovou konferencí často hovořilo o příchodu nových Apple Watch Series 6. To ostatně prorokovala i řada uznávaných leakerů, kteří zároveň popisovali potencionální možné novinky. A konečně jsme se dočkali. Kalifornský gigant při příležitosti dnešní Apple Event konference právě nyní představil chystané jablečné hodinky šesté generace, které s sebou přináší perfektní novinky. Pojďme se na ně společně podívat.

Apple Watch jakožto skvělý životní společník

Celé představení nových Apple Watch započal Tim Cook, a to přímo z Apple Parku. Hned na začátek jsme se dočkali kratšího shrnutí ohledně toho, k čemu samotný Tim Cook, společně s ostatními uživateli, Apple Watch využívají. Na Apple Watch si můžete v dnešní době zobrazit počasí, přečíst zprávy, novinky, být všude na čas díky kalendáři a mnoho dalšího. Kromě toho je možné jablečné hodinky využít k ovládání HomeKit zařízení – Tim Cook zmiňuje například otevírání garážových vrat, odemčení dveří, zapnutí světel a přehrávání hudby. Zkrátka a jednoduše, Apple Watch patří mezi nejoblíbenější hodinky na světě, a to i díky tomu, že dokáží zachránit život, a to díky možnosti pro upozornění na nízký či vysoký srdeční tep, či díky možnosti provedení EKG, které dokáže rozpoznat fibrilaci síní. Cook se konkrétně zmínil hned o několika lidech, kterým Apple Watch změnily život.

mpv-shot0158

Apple Watch Series 6 jsou tady!

S příchodem Apple Watch Series 6 jsme se dočkali hned několika nových barev – konkrétně budou Series 6 k dispozici v modré, zlaté, tmavě černé a červené PRODUCT(RED) barvě. Kromě zbarvení samozřejmě zcela očekávaně přišly Series 6 s novým snzorem pro měření aktivity srdce. Díky tohoto nového senzoru je možné měřit nasycení krve kyslíkem – pro změření těchto hodnot stačí pouze 15 sekund. Měření nasycená krve kyslíkem je možné díky infračerveného světla, kdy dochází k rozpoznání barvy krve, a poté ke zjištění hodnoty nasycení krve kyslíkem. Apple Watch Series 6 dokáží měřit nasycení krve kyslíkem také při spánku a celkově v pozadí. Jedná se o velmi důležitou hodnotu, kterou je nutné sledovat pro správné fungování člověka jako takového. Ke sledování nasycení krve kyslíku se v Series 6  dočkáme aplikace Blood Oxygen (Kyslík v krvi).

Technologie a hardware

Určitě vás zajímá, jakými technologiemi jsou nové Series 6 „napěchovány“. Konkrétně jsme se dočkali nového hlavního čipu s označením S6. Ten je podle slov Applu založen na procesoru A13 Bionic, který se momentálně nachází v iPhonech 11, S6 je pouze perfektně upraven pro Series 6. V číslech je tento procesor o 20 % výkonnější oproti Series 5. Kromě nového procesoru jsme se dočkali také vylepšeného Always-On displeje, který je nově v režimu se svěšeným zápěstím až 2,5krát jasnější. Series 6 poté dále dokáží sledovat v reálném čase nadmořskou výšku, kterou poté zaznamenávají.

mpv-shot0054

Nové ciferníky společně s řemínky

Dočkali jsme se také nových ciferníků, u kterých Apple uvádí, že se jedná o nejvíce osobní část Apple Watch. GMT ciferník zobrazuje časy v různých zemích, vylepšení se dočkal také Chronograf Pro, dále se dočkáme nových ciferníku s názvem Typograph, Count Up a Memoji. U ciferníků to ale nekončí – Apple přišel také se zbrusu novými řemínky. Prvním z nich je silikonový Solo Loop řemínek bez zapínání, který bude k dispozici hned v několika velikostech a sedmi zbarvených. Tento řemínek je velmi odolný, jednoduchý a stylový. Pokud máte radši více „komplikované“ řemínky, tak je přesně pro vás určený nový Braided Solo řemínek vytvořený ze zapletaného silikonu, dále došlo také k představení nových Nike řemínků a Hermès řemínků.

Skvělé „rodičovské“ funkce

Apple Watch Series 6 poté přijdou také s novou funkcí Family Setup, díky které je možné jednoduše sledovat vaše děti. K propojení „dětských“ Apple Watch nebudete potřebovat iPhone, ale můžete je spárovat přímo s vaším iPhonem. Kromě toho je pro děti nový také režim Schooltime, díky kterého dosáhnout lepšího soustředění. Oba tyto režimy jsou ale k dispozici bohužel jen ve vybraných státech a i přesto, že se brzy dočkáme rozšíření, tak jsou limitovány na Apple Watch Series 6 s mobilním datovým připojením. Cena Apple Watch Series 6 je stanovena na 399 dolarů.

.