Zavřít reklamu

Veškeré předpovědi leakerů se naplnily. Apple nám aktuálně představil levnější model jablečných hodinek, které po vzoru populárního iPhonu nesou označení Apple Watch SE a nahradí tak doposud prodávanou třetí generaci. Hlavní výhodou tohoto modelu by měla být jeho cena. Samozřejmě se opět jedná o řekněme „osekanější“ verzi aktuálních hodinek, která i přesto nabízí skvělé výhody a řadu užitečných funkcí. Podle slov Applu se jedná o ideální model pro nové uživatele.

apple-watch-se
Zdroj: Apple

Ve zkratce bychom mohli říci, že se jedná o odlehčenou verzi klasických hodinek Series 6 v kabátu Series 4 či 5 se stejnými rozměry. Díky tomu hodinky nabízí vcelku velký displej, zaoblené hrany a dvě velikostní varianty, a to 40 a 44 milimetrů. Oproti zmiňovaným verzím se však liší v procesoru. Apple Watch SE nabídnou procesor Apple S5, který je i tak až dvakrát rychlejší než v případě Apple Watch Series 3. Tento čip bychom mohli nalézt ve zmiňované čtvrté a páté generaci produktu. K dispozici budou i cellular modely s podporou eSIM a funkcí Family Setup. Tato novinka se nás pravděpodobně netýká. V České republice jsou totiž k dostání pouze hodinky s GPS.

Jablečné hodinky Apple Watch SE svému uživateli nabídnou akcelerometr, senzor pro měření tepu, kompas, gyroskop, pohybové senzory a dokonce si poradí i s detekcí pádu. Co však u hodinek nenalezneme je EKG senzor a Always-on displej, díky čemuž byl Apple schopen snížit náklady a zároveň i cenu. Apple Watch SE jsou tak skvělou volbou pro uživatele, kteří by chtěli jablečné hodinky, ale nechtějí do nich investovat tolik peněz. Produkt díky použití moderního čipu zároveň nabídne dlouholetou podporu. Apple Watch SE si můžete zakoupit v sedmi různých barvách za 7 990 korun ve verzi 40 mm, za 8 790 korun poté ve verzi 44 mm. Apple Watch SE jsou k dispozici již nyní k objednání, dorazí vám během 2-4 dnů.

.