Zavřít reklamu

Při příležitosti dnešní Spring Loaded Keynote nám Apple mimo lokalizačního přívěšku AirTag představil i novou Apple TV 4K. Po dlouhé době čekání jsme se konečně dočkali nové verze, která se pyšní drastickým navýšením výkonem, a to díky čipu Apple A12 Bionic. Spolu s touto změnou se tak éznatelně posune kvalitu obrazu kupředu. Tento jablečný kousek si nově poradí s podporou HDR Dolby Vision a dokonce se i zvýší maximální podporovaná obnovovací frekvence na 120 Hz, což ocení především hráči.

mpv-shot0045

Kvůli tomu se pochopitelně změní i port na HDMI 2.1. Obrovským překvapením je nová funkce pro kalibraci barev podle obrazu na iPhonu. Při samotném odhalení Apple prezentoval sílu této novinky prostřednictvím obrázku, na kterém jsme mohli vidět o poznání kvalitnější zobrazovací schopnosti. Jak tato funkce funguje si můžete prohlédnout v níže přiložené galerii.

Nový Siri Remote

Nová jablečná televize navíc přichází se zcela novým, přepracovaným ovladačem Siri Remote. Na předcházející model se po dlouhou dobu valila notná dávka kritiky za jeho nepraktičnost. Apple tedy konečně vyslyšel volání jablíčkářů a představil na první pohled úžasný ovladač. Ten se pyšní tělem z recyklovatelného hliníku, kterým bylo nahrazeno původní sklo, a vylepšenou dotykovou plochou s podporou gest. Jak navíc samotný název napovídá, nesmělo se zapomenout na hlasovou asistentku Siri. Tlačítko pro její aktivaci se nově nachází na boku produktu.

Cena a dostupnost

Nová Apple TV 4K bude k dostání s 32GB a 64GB úložištěm, přičemž její cena bude startovat na 179, respektive 199 dolarech. Předobjednávky této novinky poté začnou již 30. dubna, přičemž k prvním šťastlivcům produkt dorazí zhruba v polovině příštího měsíce.

Redaktor a student. Mimo redaktorskou činnost se také zajímá o svět populárních technologií. Svůj volný čas věnuje studiu a svým nejbližším.

Všechny články autora

Diskuze k článku

  Neco delam spatne :-) Netflix respktive ATV i HBO app a dalsimi pouzivam denne a nic jsem nikdy nepozoroval. S drivejsimi jinymi podobnymi boxy jsem naopak x ruznych problemu mel..

  Taky nevím o čem ti dva výše mluví. Na současné aTV 4K beží Netlix i HBO Go naprosto v pohodě. využívám téměř denně.
  Mně teda zlobí Youtube, ten se kolikrát po spustění sekne a nejde ovládat, musí se killnout appka a spustit znovu.

  Kupte si brejle. NF app na ATV je desna, suverenne nejhorsi kvalita streamu. ATV+ i HBO tim netrpi, nevim co to tahate do diskuse.

  Kde jste vzali 120 Hz?
  Je jasné, že s portem HDMi 2.1 se tato možnost nabízí, resp. by mělo jít nějakých 8K60, 4K120, 4K60 atd…, ale na ofiko webu ve specifikacich apple uvadi video výstup max 4K60 a hdmi2.1 dává pouze vyšší tok. O 4K120 žádná zmínka, tudíž hry asi podporu mít nebudou. Ono teda ani v té prezentaci vubec nezaznělo, že aTV má hdmi 2.1. jen lepsi HDR a DolbyVision. (přitom další verzí HDR je HDR10+ a dalsí vezí DV není nic), takže to „lepší“ je „jen“ propustnost.

  Docela zklamání, čekal jsem teda větší upgrade. ze současné 4K nemá smysl přecházet :/

celý text

Čtěte více.