Zavřít reklamu

Při příležitosti dnešní Spring Loaded Keynote nám Apple mimo lokalizačního přívěšku AirTag představil i novou Apple TV 4K. Po dlouhé době čekání jsme se konečně dočkali nové verze, která se pyšní drastickým navýšením výkonem, a to díky čipu Apple A12 Bionic. Spolu s touto změnou se tak éznatelně posune kvalitu obrazu kupředu. Tento jablečný kousek si nově poradí s podporou HDR Dolby Vision a dokonce se i zvýší maximální podporovaná obnovovací frekvence na 120 Hz, což ocení především hráči.

mpv-shot0045

Kvůli tomu se pochopitelně změní i port na HDMI 2.1. Obrovským překvapením je nová funkce pro kalibraci barev podle obrazu na iPhonu. Při samotném odhalení Apple prezentoval sílu této novinky prostřednictvím obrázku, na kterém jsme mohli vidět o poznání kvalitnější zobrazovací schopnosti. Jak tato funkce funguje si můžete prohlédnout v níže přiložené galerii.

Nový Siri Remote

Nová jablečná televize navíc přichází se zcela novým, přepracovaným ovladačem Siri Remote. Na předcházející model se po dlouhou dobu valila notná dávka kritiky za jeho nepraktičnost. Apple tedy konečně vyslyšel volání jablíčkářů a představil na první pohled úžasný ovladač. Ten se pyšní tělem z recyklovatelného hliníku, kterým bylo nahrazeno původní sklo, a vylepšenou dotykovou plochou s podporou gest. Jak navíc samotný název napovídá, nesmělo se zapomenout na hlasovou asistentku Siri. Tlačítko pro její aktivaci se nově nachází na boku produktu.

Cena a dostupnost

Nová Apple TV 4K bude k dostání s 32GB a 64GB úložištěm, přičemž její cena bude startovat na 179, respektive 199 dolarech. Předobjednávky této novinky poté začnou již 30. dubna, přičemž k prvním šťastlivcům produkt dorazí zhruba v polovině příštího měsíce.

.