Zavřít reklamu

Apple počátkem tohoto týdne představil na své jarní Keynote kromě jiného také novou Apple TV. Pro účely dnešního článku jsme se pokusili shrnout pár zajímavých faktů o této novince.

Nový ovladač Siri Remote využijete i u starších modelů

Součástí Apple TV je také zbrusu nový přepracovaný ovladač Apple TV Remote. Na rozdíl od předchozí generace Siri Remote, která byla vybavená dotykovou plochou, disponuje Apple TV Remote ovládacím clickpadem. K nabíjení nového ovladače je stejně jako u předchozího modelu zapotřebí Lightning kabel. Pokud vás zaujal pouze ovladač, ale již máte doma například předchozí Apple TV 4K, můžete si od 30. dubna objednat pouze Apple TV Remote, a to za 1790 korun.

Pozor na balení

Pokud se na oficiálním e-shopu společnosti Apple pečlivě podíváte na popis balení nové Apple TV 4K, můžete si všimnout, že v krabici chybí HDMI kabel. Vysokorychlostní 4K UltraHD HDMI kabel od Belkinu vás na stránkách Applu vyjde na 899 korun. Pokud vám z jakýchkoliv důvodů nevyhovuje nabídka HDMI kabelů na webu Applu, můžete se poohlédnout po tom správném doplňku třeba na Alze. Tak stejně není součástí balení ani LAN kabel, který slouží ke kabelovému připojení k internetu. To je při přehrávání filmů a seriálu ve vysokém rozlišení vždy lepší, než přenos vzduchem.

Nový Siri Remote bohužel stále nenajdete

Když se začalo spekulovat o možné nové generaci Apple TV, mluvilo se mimo jiné také o tom, že by její ovladač mohl být vybaven čipem U1. Tato komponenta umožňuje snadné vyhledání daného předmětu například prostřednictvím nativní aplikace Najít. Společnost Apple opatřila čipem U1 svůj iPhone 11, iPhone 12, a také letošní lokalizátory AirTag, u Siri Remote byste jej ale hledali marně.

Apple stále nabízí Apple TV HD, nekupujte ji

Jak už to tak (nejen) u Applu bývá, spolu s vydáním letošní Apple TV HD zmizela z nabídky jablečného e-shopu Apple TV 4K z roku 2017. Na webu Applu si však stále ještě můžete zakoupit Apple TV HD z roku 2015. Než tak učiníte, doporučujeme vám přehodnotit důvody, které by vás k takovému kroku vedly. Rozdíl v ceně obou modelů činí jen 800 korun, rozdíl v kvalitě je ale značný, nemluvě o tom, že není jasné, jak dlouho ještě bude Apple TV HD nabízet podporu dalších aktualizací operačního systému tvOS.

Kalibrace obrazu i na starších Apple TV

Další novinkou, která souvisí nejen s nejnovějším modelem Apple TV 4K, je možnost kalibrace obrazu prostřednictvím iPhonu. Nově budete moci provést kalibraci a přizpůsobit parametry obrazu vaší televizi za pomoci vašeho iPhonu. Nejprve bude zapotřebí danou funkci aktivovat v Nastavení -> Video a audio na vaší Apple TV a poté zkrátka jen přidržet iPhone před vaší televizní obrazovkou. Obrazovka několikrát zabliká, zatímco iPhone provede měření a záznam daných barev, a poskytne pak vaší Apple TV informace, potřebné k vyladění barev. Kalibraci bude možné provést s iPhony s Face ID a dostupná bude také u starších modelů Apple TV.

 

.